Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus

Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25
Laura Adomavičienė, LRT.lt, BNS2020.09.30 10:49

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienio rytą informavo, kad sutriko informacijos apie koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekamus testus gavimas iš e. sveikatos sistemos. Po 17 val. NVSC išplatino pranešimą, kad trikdžiai pašalinti ir sistema veikia normaliu režimu.

„Techniniai trikdžiai, dėl kurių NVSC nepavyko importuoti duomenų apie koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekamų testų rezultatus, pašalinti. Sistema veikia įprastu režimu“, – informuoja NVSC.

Pagal šiuo metu turimus duomenis, informaciją apie visus teigiamus COVID-19 testus NVSC specialistai yra gavę, epidemiologiniai tyrimai tęsiami.

Dėl gedimo buvo prašoma gydymo įstaigų prašoma apie teigiamus testus nedelsiant informuoti visą parą budintį NVSC darbuotoją telefonu 8 677 37729.

NVSC Vilniaus departamento specialistė Austina Vžesniauskaitė dieną naujienų portalui LRT.lt patvirtino, kad susidurta su e.sveikatos sistemos trikdžiais. Jie pastebėti dar antradienio dieną, todėl epidemiologai nėra tikri, ar šiandien skelbiami patvirtintų COVID-19 atvejų duomenys yra teisingi.

„Mes visą laiką skelbiame vakar dienos duomenis, kas yra ištirta. Jau vakar dieną pastebėjome, kad yra trukdžių e.sveikatoje ir galėjo kai kurie duomenys mūsų nepasiekti, todėl prašome gydymo įstaigų, kad atsiųstų ne tik šiandienos, bet ir vakar dienos duomenis, kad galėtume patikrinti ir būtų ištirti visi atvejai“, – sakė A. Vžesniauskaitė.

Kur konkrečiai kilo trikdžiai, NVSC specialistai nežino ir aiškinasi patys. Kol e.sveikata tinkamai neveikia, antradienio ir trečiadienio COVID-19 testų rezultatus gydymo įstaigos privalo teikti NVSC telefonu arba elektroniniu paštu.

„Mes prašome duomenis pateikti kuo skubiau, kai tik testai yra ištirti“, – sakė A. Vžesniauskaitė.

Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus BNS tvirtino, kad e.sveikatos sistema veikia be trikdžių.

„Ta statistika apie teigiamus atvejus yra atnaujinama ir suformuojama e.sveikatos sistemoje keturis kartus per parą. Šiuos duomenis iš e.sveikatos NVSC pasiima patys. Paskutinis atnaujinimas buvo 9.30 val., šiuo metu e.sveikatos sistemoje jokių trikdžių nefiksuojama“, – aiškino jis.

Vėliau Registrų centro atstovai patvirtino, kad problema yra ne dėl e.sveikatos sistemos trikdžių, o NVSC pusėje.

„Išsiaiškinome, kad problema dėl e.sveikatos sistemoje kaupiamų duomenų apie COVID-19 atvejus perdavimo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) yra ne Registrų centro, o duomenų gavėjo – NVSC – pusėje. Duomenų suformavimas e.sveikatos sistemoje vyksta sklandžiai. Susisiekėme su NVSC atstovais ir informavome apie jų pusėje esančias problemas“, – teigiama Registrų centro išplatintoje naujausioje informacijoje.

Prašo skubiai pranešti telefonu, o vėliau patvirtinti raštu

NVSC teigimu, šiuo metu siekiama užtikrinti, kad epidemiologų darbas vyktų įprastai ir epidemiologinė diagnostika būtų atlikta laiku. NVSC šiuo metu neturi visos informacijos apie naujus teigiamus testus, todėl negali vykdyti epidemiologinės diagnostikos. Gydymo įstaigų prašoma pateikti informaciją apie teigiamus testus, gautus nuo vakar ryto.

NVSC primena, kad pagal galiojančią tvarką gydymo įstaigos NVSC apie COVID-19 ligos atvejus turi informuoti per 2 val. žodžiu ir per 12 val. raštu.

Taip pat, kaip jau informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), trečiadienį, rugsėjo 30 d., dėl techninių priežasčių laikinai bus sustabdyta registracija į mobiliuosius patikros punktus tirtis dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Informacijos teikimas karštąja linija 1808 vyks įprastai.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9