Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.22 17:14

D. Grybauskaitė: Lietuva moka švęsti laisvę

ELTA 2013.02.22 17:14

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sumaniausiai šventusiems Vasario 16-ąją įteikė šalies trispalvę ir padėkojo visiems lietuviams, aktyviai prisijungusiems prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sumaniausiai šventusiems Vasario 16-ąją įteikė šalies trispalvę ir padėkojo visiems lietuviams, aktyviai prisijungusiems prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“.

Lietuvai minint 95-ąsias Valstybės atkūrimo metines valstybės vadovė kvietė šalies bendruomenes pasidalyti idėjomis, kaip bus švenčiama Vasario 16-oji jų krašte. Per beveik dvi savaites buvo užregistruota per 200 įvairių iniciatyvų.

Išradingai Vasario 16-ąją šventė mokyklos, lopšeliai-darželiai, vietos bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ir privačios kompanijos. 95-ojo šalies gimtadienio proga buvo statomi sniego parkai, formuojamos trispalvės širdys, organizuojami įvairūs koncertai, žygiai per Lietuvą ir kiti renginiai.

„Valstybingumas ir laisvė nepaklūsta laikui. Tai – amžinos vertybės, nuolat vedančios šalį į priekį. Tačiau laisvė nėra duotybė. Mūsų visų pareiga – ją puoselėti, ginti ir švęsti. Savo sumanumu ir išradingumu Lietuvos žmonės dar kartą įrodė, kad jie tai daryti tikrai moka“, – sakė šalies vadovė.

Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenei Prezidentė įteikė trispalvę už įgyvendintą idėją visus miestelio namus papuošti valstybinėmis vėliavomis.

Kruonio gyventojai apdovanoti už trijų Lietuvos partizanų 1946 metų žygio, kuriuo buvo siekiama miestelio aikštėje iškelti Lietuvos vėliavą, atkartojimą.

Platelių gimnazija pagerbta už įgyvendintą tikslą papuošti pagrindines miestelio gatves gimnazistų pagamintomis trispalvėmis.

Butrimonių bendruomenė vėliavą gavo už į didelę širdį sudėtus miestelio gyventojų linkėjimus Lietuvai.

Sostinėje įkurtas Žaislų muziejus apdovanotas už visų muziejaus lankytojų iš popierinių laivelių kurtą mūsų šalies vėliavą.

Prezidentė trispalvę įteiks ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16