Lietuvoje

2016.01.05 17:40

Įspėjimas didmiesčių gyventojams: kvėpuosime užterštu oru

grynas.lt2016.01.05 17:40

Prieš Naujuosius metus Vilniuje ir keliuose kituose Lietuvos miestuose buvo fiksuojamas kietųjų dalelių koncentracijos ore padidėjimas. Pirmadienį situacija pasikeitusi, bet specialistai įspėja, kad netrukus vėl bus fiksuojama padidėjusi oro tarša.

Praėjusią savaitę su GRYNAS.lt redakcija susisiekę vilniečiai dėstė matantys, kaip iš kaminų veržiasi dūmai, kurie niekur nesiskirsto – lieka tvyroti ore. Kaip tik todėl žmonės baiminosi, kad gali būti padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija.

Nuogąstavimus tuomet patvirtino Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Bimbaitė. Ji pripažino, kad kietųjų dalelių koncentracija ore didėja.

Sekmadienį padėtis taip pat nebuvo gera. Sausio 3 d. esant šaltiems, sausiems ir ramiems orams, kietųjų dalelių koncentracija miestų ore padidėjo, Vilniuje vidutinė paros KD10 koncentracija viršijo ribinę vertę. Oro užterštumo padidėjimui daugiausia įtakos galėjo turėti energetikos įmonių ir individualių namų šildymo įrenginių keliama tarša.

Pirmadienį paprašyta pateikti naujausią informaciją, V. Bimbaitė teigė, kad šiuo metu visoje Lietuvoje grėsmės nėra, bet artimiausiu metu situacija turėtų pasikeisti.

Anot jos, kietųjų dalelių koncentracija didmiesčiuose gali padidėti, nes bus silpnas vėjas.

„Pirmadienį kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore sumažėjusi. Oro užterštumo lygis miestuose žemas arba vidutinis. Artimiausiomis paromis žymesnių orų pasikeitimų nenumatoma: šaltis nesitrauks, rytinių krypčių vėjas bus silpnas, nesnigs, todėl kietųjų dalelių koncentracija (ypač

didžiuosiuose miestuose) vėl gali padidėti“, – teigė V. Bimbaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.