Lietuvoje

2016.01.04 16:51

A. Butkevičius: įtarimai „Tvarkai ir teisingumui“ darbui koalicijoje netrukdo

ELTA2016.01.04 16:51

Pasak ministro pirmininko, socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareikšti įtarimai korupcija „tvarkiečiams“ valdančiosios koalicijos darbui netrukdo. Premjero teigimu, politiniai sprendimai bus priimami tik pasibaigus ikiteisminiam tyrimui.

„Šiuo metu koalicijos darbas nėra apsunkintas. Mes aiškiai esame sutarę dar anksčiau, kad jeigu iškils kokių diskusinių klausimų, jie neturi būti perkelti tiek vyriausybės darbo lygiu, tiek Seime, koalicijoje“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė premjeras.

Anot jo, dėl tolesnių veiksmų bus sprendžiama pasibaigus ikiteisminiam tyrimui ir priėmus sprendimą teisme.

„Niekas negali trukdyti teisėsaugos institucijoms atlikti darbo iki galo. Kai bus priimti teisėsaugos institucijų galutiniai sprendimai, tada priimsime ir politinius sprendimus“, – pridūrė A. Butkevičius.

Pernai gruodį STT Vilniaus valdybos pareigūnai partijai „Tvarka ir teisingumas“ pateikė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo. Anot STT, atliekant tyrimą surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad nusikalstamos veikos vykdytos siekiant neteisėtos naudos partijai.

Įtariama, kad iš viso už pažadus ir susitarimus dėl poveikio, vykdant skirtingus viešuosius pirkimus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai priimta didesnė nei 1 300 000 litų (377 000 eurų) kyšių suma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.