captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po tragedijos Saviečių kaime premjeras ėmėsi veiksmų

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius dėl incidento Kėdainių rajone Saviečių kaime pavedė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai kartu su Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijai parengti ne rekomendacinio pobūdžio, o privalomą darbo metodiką savivaldybių darbui su socialinės rizikos šeimomis.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Tragiški įvykiai parodė, jog savivaldybėms tapus savarankiškesnėms dirbant su socialinės rizikos šeimomis kai kurios funkcijos vykdomos nekoordinuotai, trūksta komunikacijos tarp institucijų, laiku neatliekami vienos ar kitos institucijos veiksmai. Tad ministrams pavesta kartu paruošti bendrą metodiką, kuria privalės vadovautis Vaikų teisių skyriai savivaldybėse, Sveikatos priežiūros centrai ir panašios institucijos“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Kaip pavyzdį vyriausybės vadovas paminėjo privalomą socialinės rizikos šeimų vaikų ugdymą. Jei vaikas dar nesulaukęs 6 metų, jis privalėtų lankyti darželį, kad jį patį ir jo aplinką būtų įmanoma stebėti, o prireikus keistis informacija.

„Kilus bet kokiems įtarimams informacija tarp institucijų turi būti privalomai dalijamasi – tarp vaiko teisių, švietimo darbuotojų, medikų ir policijos, tik tuomet įmanomas veiksmų koordinavimas ir prevencija“, – įsitikinęs ministras pirmininkas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...