Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.04 15:27

Prezidentė po tragedijos Saviečiuose: vaikų apsauga – prioritetinis klausimas

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.01.04 15:27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį nepareikalavo niekieno atsakomybės dėl tragedijos Saviečiuose, kur vyras į šulinį įmetė su savo vaikus. Tačiau ji pareiškė, kad nuo šios vaikų apsauga turi tapti prioritetiniu klausimu politikų darbotvarkėje.

Tai D.Grybauskaitė pareiškė po pasitarimo apie rizikos šeimose augančių vaikų apsaugą su kelių ministerijų, policijos vadovais bei socialinių darbuotojų ir vaiko teisių specialistais.

Šalies vadovė susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene, sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte, vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, Policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, vaiko teisių specialistais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Po susitikimo prezidentė sakė, kad vaikų apsauga turi tapti prioritetiniu klausimu šalyje.

Pasak jos, reikia taisyti Vaikų teisių apsaugos įstatymą, kuris nepriimtas laiku.

Be to, prezidentė ragina daugiau iniciatyvos perleisti nevyriausybinėms organizacijoms, kurios jau dabar sugeba dirbti „nevaldiškai“ – ir naktimis, ir savaitgaliais.

D.Grybauskaitė taip pat pareiškė, kad būtina suteikti psichologinę pagalbą šeimoms, o alkoholikus gydyti.

Šalies vadovė užsiminė, kad galbūt vertėtų kurti dar vieną vaikų teisių užtikrinimu užsiimančią inspekciją, nes dabar esą ne visai aišku, kas turi priimti sprendimus dėl vaikų paėmimo iš netinkamos aplinkos.

Kartu prezidentė pareiškė, kad dėl vaikų apsaugimo atsakomybę turi prisiimti kiekvienas valstybės pilietis.

„Tai ne tik valdžios atsakomybė, bet visos visuomenės atsakomybė“, – sakė D.Grybauskaitė.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kėdainių rajone, Saviečių kaime, 1979 metais gimęs A.B., buitinio konflikto metu smurtaudamas privertė iš namų pabėgti savo sugyventinę, o du iš keturių savo vaikų – dvimetį berniuką ir keturių mėnesių mergaitę – sumetė į kieme esantį šulinį ir taip juos nužudė.

Kauno apylinkės teismas sekmadienį leido vyrą suimti trims mėnesiams. Jam pateikti įtarimai dėl itin žiauraus mažamečių bejėgiškos būklės savo šeimos narių nužudymo ir nesunkaus savo sugyventinės sveikatos sutrikdymo.

Pasak prokurorės, vyras savo kaltę pripažįsta, tačiau motyvų nenurodo. Jam bus paskirta medicininė ekspertizė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi