Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.04 12:02

Alpėse žuvo du lietuviai, vienas jų – Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas

lrytas.lt, 15min.lt 2016.01.04 12:02

Prancūzijos Alpėse per sniego griūtį žuvo du lietuviai – moteris ir vyras. Tai praneša prancūzų spauda franceinfo.fr. Vienas iš jų – Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Artūras Bazys. Šią informaciją 15min patvirtino pareigūno viršininkas Rolandas Kiškis.

Iš viso kalnuose slidinėjo trys lietuviai, vienas jų išgelbėtas.

Nelaimė įvyko 3200 m. aukštyje.

Tai pirmas mirtimi pasibaigęs incidentas Alpėse 2016 metais.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve ledauphine.com perspėjo kalnuose būti atsargiems, nes dėl šviežiai iškritusio sniego yra didelė sniego griūčių tikimybė. Šiuo metu sniego griūčių tikimybė įvertinta 3 ar net 4 balais iš penkių galimų.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija kol kas negali patvirtinti informacijos, kad iš tiesų kalnuose žuvo du lietuviai. Lietuvos diplomatai tikrina šią informaciją.

Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius BNS sekmadienį taip pat sakė kol kas neturįs informacijos, ar Pranzūzijos žiniasklaidos minimi žuvę lietuviai galėjo būti alpinistai.

„Du lietuviai alpinistai žuvę, vienas yra mūsų asociacijos narys, kuris yra labai patyręs alpinistas. Mums tai skaudi netektis“, - BNS sekmadienį sakė S.Damulevičius, kuris sekmadienį susisiekė su Prancūzijos atstovais. Prancūzijos žiniasklaida pranešė, jog žuvusieji lietuviai - vyras ir moteris.

Jis teigė sekmadienį susisiekęs su vieno iš žuvusiųjų artimaisiais, tačiau, jų prašymu, alpinisto tapatybės atskleisti negalįs.

Vienas iš trijų likusių gyvų per nelaimę lietuvių šiuo metu, anot S.Damulevičiaus, apklausiamas Prancūzijos žandarmerijoje, kuri aiškinasi įvykio aplinkybes.

„Tas žmogus yra ištiktas šoko“, - sakė S.Damulevičius.

„Mūsų žiniomis, atskilo ledo gabalas. Toliau dar aiškinamės, kas ir kaip įvyko. Asociacija tiria visus tokius įvykius ir stengiasi paviešinti informaciją“, - sakė Alpinizmo asociacijos vadovas.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard Cazeneuve išplatintame pranešime ragino žmones saugotis. Pasak jo, sniego lavinų rizika regione artimiausiomis valandomis yra didelė. Lietuvos užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad minimuose žiemos kurortuose atostogaujantys Lietuvos piliečiai išliktų budrūs ir laikytųsi atitinkamų Prancūzijos tarnybų ir kurortų administracijų rekomendacijų.

Naujienų portalas franceinfo.fr sekmadienį rašo, kad per sniego griūtį žuvo lietuviai vyras ir moteris, o dar vienas kartu buvęs lietuvis - išgelbėtas. Anot portalo, griūtis įvyko daugiau nei trijų kilometrų aukštyje. Nelaimė nutiko maždaug 10 kilometrų nuo Šamoni alpinizmo centro Prancūzijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16