Lietuvoje

2016.01.03 22:31

Šiauliuose surengta šeimų šventė

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.03 22:31

Šiaulių vyskupijos kurija ir Šeimos centras kelis tūkstančius žmonių sekmadienį vėl sukvietė į kasmet rengiamą šeimų šventę „Gailestingoji meilė – šeimų stiprybė“. Taip siekiama paskatinti šeimas burtis į bendruomenes, dalytis džiaugsmais ir lūkesčiais, pabrėžiant šeimos svarbą ir vertę.

Tradiciškai šeimų šventė Šiauliuose rengiama metų pradžioje. Kasmet joje dalyvaujančios šeimos sako, kad tai suteikia stiprybės visiems metams ir nuteikia gyventi darnoje.

Suvažiavusioms šeimoms mišias aukojo šventės globėjas Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti vyskupijos kunigai, giedojo valstybinis choras „Polifonija“ .Vienas gražiausių ir labiausiai jaudinančių šventės akcentų, kai vyras ir žmona savo vaikų akivaizdoje atnaujina santuokos sakramentą.

„Mūsų susitikimas su šeimomis – pati brangiausia akimirka šeimai. Mes vėl galime vienas kitam prisiekti, prisiminti, tą santuokos sakramento akimirką ir jį atnaujinti, vėl pažvelgti vienas kitam į akis, pagalvoti, ar tuo keliu einame, kur nurodo Kristus, ir ryžtis eiti ten, kur kviečia amžinoji meilė“, - sako Šiaulių vyskupas E. Bartulis.

Pirmoji Šiaulių vyskupijos šeimų šventė surengta prieš 15 metų. Paprastai į ją susirenka keli tūkstančiai žmonių ne tik iš Šiaulių, bet ir iš kitų šalies vyskupijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.