Lietuvoje

2020.09.28 12:59

Razmuvienė apie COVID-19 židinių suvaldymą: nė viena šalis tokių priemonių netaiko

atnaujinta 14.47
Modesta Gaučaitė, LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.09.28 12:59

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį teigė, kad savivaldybės neturėtų laukti, kol ministerija jose paskelbs karantiną, nes ir pačios turi didelę veiksmų laisvę.

Spaudos konferencijoje A. Veryga sakė apgailestaujantis, kad lieka vis mažiau valstybių, kurios nebūtų COVID-19 paveiktų šalių sąraše. Anot jo, matyti, kad daugelyje šalių situacija išlieka blogėjanti. Ministras pranešė, kad tiems, kas vyksta į Lietuvą iš Lenkijos arba Estijos darbo, studijų, žemės ūkio veiklos ar sveikatos priežiūros tikslais, nebus reikalinga 14 dienų saviizoliacija.

Razmuvienė apie COVID-19 suvaldymą: tokių analitinių priemonių netaiko nė viena šalis

„Tai reiškia, kad mes šioms šalims taikome šiek tiek išskirtinį režimą ir tai yra susiję, Estijos atveju, su mūsų buvusiu bendradarbiavimu, tam tikru lygiu, kiek įmanoma, išlaikant vadinamąjį Baltijos šalių burbulą. O su Lenkija, kadangi turime tikrai nemažai asmenų, kurie turi darbinių interesų, kitų interesų ten keliauti, ten taip pat taikomos išimtys“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis taip pat sakė, kad šią savaitę patvirtintas 17-os didelės rizikos savivaldybių sąrašas, kuriose bus vykdomas intensyvesnis gyventojų tikrinimas dėl COVID-19. Tarp labiausiai paveiktų savivaldybių yra Raseinių ir Radviliškio savivaldybės.

„Dar būtų galima paminėti Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybes, Ukmergės, Kelmės rajonų, Vilniaus miesto, Jurbarko rajono savivaldybes, kur taip pat sergamumo rodikliai yra nemaži. Tose savivaldybėse testavimas bus vykdomas intensyviau“, – teigė ministras.

Anot jo, sulaukiama savivaldybių vadovų nuogastavimų, kad ministerija atskiruose rajonuose neskelbia karantino. A. Veryga teigė, kad savivaldybės pačios turi pakankamai didelę veiksmų laisvę ir net nepaskelbus karantino gali pačios uždrausti renginius, įvedinėti nuotolinį darbą ir ugdymą, riboti lankytojų skaičius kavinėse, parduotuvėse, įstaigose ir t.t.

„Dalis savivaldybių tuo naudojasi, tokias priemones taiko. Taip pat, vietose, kur neįmanoma užtikrinti atstumų laikymosi, savivaldybės taip pat gali taikyti papildomas priemones, pavyzdžiui, trumpinti naktinių klubų darbo laiką“, – sakė A. Veryga.

Ministras taip pat teigė, kad bus testuojama daugiau medikų.

„Nuo šiandien atnaujinta profilaktinių tyrimų tvarka, bus testuojami ir gydymo įstaigose praktiką atliekantys studentai, taip pat plečiamos tyrimo apimtys sveikatos priežiūros įtaigose. Didelės rizikos savivaldybėse bus testuojama daugiau gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų“, – pirmadienį paskelbė A. Veryga.

„Anksčiau tas procentas buvo nuo 15 iki 20 proc., dabar jis yra padidintas iki 40–50 proc., tai reiškia, kad tiesiog intensyviau bus testuojami ir tikrinami ten dirbantys darbuotojai“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė ministras.

D. Razmuvienė: gali būti ir didesnis susirgusiųjų skaičius

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė kalbėjo, kad rudenį išaugęs susirgimų COVID-19 atvejų skaičius nėra naujiena. Anot jos, kai pandemija jau perkopė į devintą mėnesį, galima daug ką įvertinti ir suprasti.

„Vėlgi, prognozuoti, kaip elgsimės toliau, kaip elgsis toliau virusas, yra labai sunku. Prognozės šiuo metu yra pats nedėkingiausias dalykas. Tačiau nereikia bijoti, tai nėra informacija dėl panikos kėlimo. Gali būti ir didesnis susirgusiųjų skaičius, kaip ir visada šaltuoju metu laikotarpiu.

Būdavo gripo epidemijos, kai sirgdavo per dieną 200 ir 300 žmonių, mirties atvejai registruojami. Yra imamasi priemonių, židinių tyrimai Lietuvoje atliekami labai kruopščiai, nė viena šalis tokių gilių ir analitinių priemonių netaiko. Nemanau, kad šiemet mes nesusitvarkysime su visų pagalba“, – sakė D. Razmuvienė.

Rugsėjį koronavirusas nustatytas 84 ugdymo įstaigose, taip pat susirgo 126 medikai

Rugsėjį koronavirusas nustatytas 84 ugdymo įstaigose, taip pat susirgo 126 medikai, sako D. Razmuvienė.

„Ugdymo įstaigose registruotas 181 ligos atvejis. Serga 111 vaikų, 55 pedagogai ir 15 ugdymo procese nedalyvaujančių darbuotojų. Dėl to iš viso izoliuotas 1701 asmuo. Šie duomenys dar tikslinami ir jie gali pasikeisti“, – teigė ji.

Anot D. Razmuvienės, per rugsėjį koronavirusas patvirtintas 126 sveikatos priežiūros specialistams, kai rugpjūtį buvo nustatyti 27 tokie atvejai.

„Tie skaičiai yra susiję su didžiaisiais židiniais gydymo įstaigose. Bet jie yra valdomi, jie yra konkretūs, aiškūs“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Jos teigimu, daugiausia sergančių medikų yra Radviliškio ligoninėje, kur liga nustatyta 42 darbuotojams, ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur užsikrėtė 20 darbuotojų.

Pasak D. Razmuvienės, nuo pandemijos pradžios vasario mėnesį, koronavirusas diagnozuotas 545 medikams.

Visuomenės sveikatos centro duomenimis, per rugsėjį koronavirusas iš viso patvirtinta maždaug 1,5 tūkst. žmonių.

„Jei lyginsime su pandemijos pradžia, sergančiųjų amžius yra labai besikeičiantis. (...) Jei pažiūrėsim liepos, rugpjūčio, rugsėjo mėnesius, tai tas vyresnių asmenų amžiaus tarpsnis mažėjo, o didėjo nuo 15 iki 49 metų amžiaus (grupė – BNS)“, – sakė ji.

NVSC duomenimis, vyresni nei 61-erų metų amžiaus asmenys rugsėjį sudarė apie 14 procentų visų naujų sergančiųjų.

„Aišku, mirties rizika jiems išlieka didžiausia“, – aiškino D. Razmuvienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad Lietuvoje nuosekliai mažėjo įvežtinių atvejų skaičius.

„Liepos mėnesį įvežtiniai sudarė 26 procentus, rugpjūtį – 11 procentų, o rugsėjį – šešis procentus. Atostogos baigėsi“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Nuo COVID-19 mirė 92 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 19 užsikrėtusiųjų.

Portalas LRT.lt primena, kad pirmadienio ryto duomenimis, šalyje fiksuoti 4490 užsikrėtimo koronavirusi atvejai. Pasveikusiais laikomi 2327 žmonės, COVID-19 nusinešė 92 gyvybes. Saviizoliacijoje šiuo metu yra kiek daugiau nei 22 tūkst. asmenų.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35