Lietuvoje

2020.09.28 11:37

Koronaviruso situacija Raseiniuose: vietinio karantino įvesti nežada, tačiau kaukes linkę dėvėti ne visi gyventojai

atnaujinta 12.10
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.09.28 11:37

Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis tikina, kad savivaldybėje dėl koronaviruso išplitimo vietinio karantino skelbti nežadama, situacija pradedama valdyti. Tiesa, pastebima, jog savivaldybėje įvedus papildomas kontrolės priemones, dalis vietinių gyventojų vis dar painiojasi, pavyzdžiui, nežino, ar kaukes viešumoje dėvėti būtina.

Raseinių rajono savivaldybei tapus vienu iš koronaviruso židinių Lietuvoje, virusu susirgo ir savivaldybės meras Andrius Bautronis, tačiau pirmadienį jis vis dėlto dalyvavo nuotoliniu būdu surengtoje Ekstremalių sitaucijų komisijos posėdyje.

Jis pasidžiaugė, kad teigiamų koronaviruso atvejų skaičius savivaldybėje po truputį mažėja.

„Teigiamų tepinėlių atsakymai, nors mažais žingsniais, bet mažėja. [...] Karantino nereikės imtis. [...] Aišku, tam tikras judėjimas savivaldybėje labai stipriai sumažės“, – kalbėjo A. Bautronis.

COVID-19 simptomus pajutęs Raseinių meras karantino dar neskelbia, bet prašo nesiburiuoti

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla posėdyje teigė, kad susirgimų skaičius savivaldybėje po truputį mažėja. Anot jo, pavyzdžiui, rugsėjo 27 d. iš 59 ėminių nustatyti 7 teigiami tyrimų dėl koronaviruso rezultatai, kai rugsėjo 25 d. iš 94 ėminių nustatyti 33 teigiami atsakymai.

„Situacija keičiasi į gerąją pusę, bet nusiraminti mes negalime. [...] Dar kai kurie gyventojai, kurie yra užsiregistravę, neatvyksta pasitikrinti“, – dėstė E. Jonyla.

Jis informavo, kad pastikrinti dėl koronaviruso suteikiama galimybė ir iš kitų savivaldybių į Raseiniuose esančias įmones atvykstantiems dirbti žmonėms.

Raseinių rajono savivaldybės Ekstremalių sitaucijų komisijos posėdyje taip pat paskelbta informacija apie tai, kad Rasienių autobusų parko vadovybė nutarė pritaikyti kelis autobusus, kad jais galima būtų vežioti dėl koronaviruso norinčius išsitirti gyventojus.

„Yra šeši užsakymai pavežėti tuos, kurie nori išsitirti“, – informavo Raseinių autobusų parko direktorius Kęstutis Derliūnas.

Savivaldybės meras A. Bautronis teigė esantis patenkintas įstaigų veiksmais.

„Džiaugiuosi, kad nėra poreikio kreiptis į Vyriausybę dėl vietinio karantino įvedimo. Po truputėlį imame valdyti situaciją“, – aiškino jis.

Tiesa, kaip pasakojo Raseinių policijos komisariato viršininkas Artūras Košikas, toli gražu ne visi savivaldybės gyventojai elgiasi drausmingai. Anot jo, nors nėra fiksuota saviizoliacijos, izoliacijos pažeidimų, tačiau policija sulaukė ne vieno melagingo skambučio apie galimus izoliacijos pažeidimus.

Pasak R. Košiko, savivaldybė turėtų aiškiai informuoti gyventojus apie sprendimą, kad viešumoje dėvėti kaukes yra privaloma. Šis sprendimas savivaldybės teritorijoje įsigaliojo nuo šeštadienio.

„Būriavimosi mažėjimas jaučiamas, bet gyventojams yra daug neaiškumų dėl kaukių dėvėjimo – privaloma ar rekomenduojama? Su kauke dabar tik kas trečias žmogus“, – atkreipė dėmesį policijos atstovas.

Raseinių rajono savivaldybės Ekstremalių sitaucijų komisijos posėdyje pranešta, kad savivaldybėje iš viso su antriniais atvejais (kai suserga ir artimasis, šeimos narys) fiksuoti 40 susirgimų koronavirusu.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pirmadienį pranešė, kad per praėjusią parą Lietuvoje fiksuoti nauji 105 koronaviruso atvejai, dar vienas žmogus mirė. Iš 105 naujų koronaviruso atvejų beveik trečdalis jų yra susiję su ligos protrūkiu Raseiniuose.

Šeši nauji atvejai patvirtinti Raseinių rajono Viduklės lopšelyje-darželyje. Šiame židinyje jau užfiksuoti 22 susirgimai. Penki susirgimai, iš kurių trys antriniai, patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ protrūkyje. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai. Trys atvejai patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Patikslintais duomenimis, su šiuo protrūkiu jau susiję 40 atvejų. Blinstrubiškių socialinės globos namuose per praėjusią parą patvirtintas vienas antrinis atvejis. Su protrūkiu siejama 18 atvejų. Taip pat vienas antrinis atvejis patvirtintas Raseinių policijos komisariato židinyje. Čia iš viso registruoti 39 susirgimai.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35