Lietuvoje

2020.09.28 10:05

Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje – pirmasis COVID-19 atvejis

atnaujinta 12.24
LRT.lt, BNS2020.09.28 10:05

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius informuoja, kad savaitgalį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojui patvirtintas COVID-19.

„Šį savaitgalį planą teko aktyvuoti – pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas“, – rašo meras.

Meras tikina, kad savivaldybės darbuotojas šiuo metu yra izoliacijoje.

„Jau yra žinoma, kad daug kontaktų darbuotojas neturėjo, pats atsakingai įvertinęs situaciją saviizoliavosi ir iškart informavo vadovus apie gautus tyrimo rezultatus. Galimas ratas taip pat yra nustatytas, pats su šiuo darbuotoju kontakto neturėjau. Susisiekta ir su skyriaus darbuotojais, kad darbus artimiausiu metu perorientuotų nuotoliniu būdu“, – teigia meras.

Savivaldybės pastate buvo atlikta dezinfekcija kabineto, kuriame dirbo užsikrėtusysis, bei bendrųjų patalpų ir lifto. R. Šimašius teigia, kad savivaldybėje bus skatinamas nuotolinis darbas.

„Kviečiu ne tik savivaldybės darbuotojus, kuriems šią žinią jau pasiunčiau ryte išsiųstame laiške, bet ir Vilniuje įsikūrusių įmonių, institucijų, įstaigų vadovus pagal galimybes skatinti nuotolinį darbą – padarykime viską, kad mūsų darbuotojai darbo vietoje jaustųsi saugūs. Ne mažiau svarbus ir tokių atvejų nestigmatizavimas bei palaikymas ar pagalba darbuotojams“, – tikina meras.

Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus...

Posted by Remigijus Šimašius on 2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis

Kaip BNS vėliau informavo NVSC atstovė Justina Petravičienė epidemiologai apie mero minimą atvejį informaciją gavo sekmadienį, tądien jis ir buvo ištirtas. Be kita ko, šis atvejis įtrauktas į pirmadienio statistiką.

Jos teigimu, savaitgalį Vilniaus departamente „su užkrečiamųjų ligų valdymu dirbo 11 specialistų“.

„Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su židiniu šokių studijoje. Asmuo nuo praėjusio pirmadienio buvo izoliacijoje, todėl savivaldybėje nebuvo. Dėl šios priežasties savivaldybė atskirai ir neinformuota, savivaldybei atskirų priemonių taip pat nerekomenduota imtis“, – sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

„NVSC visą savaitgalį intensyviai bendradarbiavo su savivaldybės atstovais dėl kitų klausimų, todėl kaltinimas, jog NVSC specialistai savaitgaliais nedirba, visiškai neatitinka tikrovės. Tenka apgailestauti, kad taip sumenkinamas specialistų darbas“, – kalbėjo ji.

LRT.lt primena, kad pirmadienį patvirtinti 105 nauji COVID-19 atvejų.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35