Lietuvoje

2016.01.03 13:14

Sinoptikė: šaltis stiprės

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.01.03 13:14

Nors pirmadienį ciklonas tols nuo Lietuvos ir dėl to orai turėtų šiek tiek sušilti, antradienį šaltis stiprės, LRT RADIJUI sako Natalija Nikolajenko. Jos teigimu, kai kur naktimis temperatūra gali nukristi ir žemiau 20 laipsnių šalčio.

Naktis iš šeštadienio į sekmadienį buvo mažai debesuota, rami ir šalta, tvirtina N. Nikolajenko. Anot jos, daugelyje rajonų temperatūra nukrito iki 17–21 laipsnio šalčio. Dar šalčiau buvo Varėnoje – 22 ir Ukmergėje – net 23. Tik prie jūros buvo truputį šilčiau – 13–16 laipsnių.

„Sekmadienis šią žiemą – šalčiausia diena. [...] Sekmadienį prie Lietuvos artės nedidelis ciklonas, keliaujantis iš šiaurės rytų, slėgis kris, debesuotumas didės, šiaurės rytiniuose rajonuose pradės snigti, iki vakaro truputį pasnigs daugelyje rajonų, vietomis numatomas plikledis“, – perspėja N. Nikolajenko.

Ji priduria, kad sekmadienio dieną temperatūra po truputį kils ir vidurdienį sieks 7–12 laipsnių šalčio, o dar šilčiau bus Kuršių nerijoje – 5–6 laipsniai šalčio. Pūs nestiprus pietvakarių ir vakarų vėjas.

„Pirmadienį ciklonas keliaus per Baltiją į šiaurės vakarus, tols nuo Lietuvos ir jo įtaka vis labiau silpnės. Naktį dar daug kur, dieną jau tik vietomis negausiai pasnigs. Naktis bus debesuota, todėl temperatūra nenukris žemiau 12–17 laipsnių šalčio. Kai kur Vakarų Lietuvoje bus tik 8–11 laipsnių šalčio. Dieną, kaip ir sekmadienį, prognozuoja 7–12 laipsnių šalčio temperatūra“, – nurodo N. Nikolajenko.

Sinoptikės tvirtinimu, antradienį sniego tikimybė bus maža, bet šaltis vis dėlto stiprės. Be to, pūs žvarbokas rytų vėjas. „Temperatūra naktį nukris iki 15–20 laipsnių šalčio, o kai kur, daugiausia Aukštaitijoje, gali būti ir dar šalčiau. Tik pietvakariniame šalies pakraštyje temperatūra vyraus tarp 10 ir 15 laipsnių šalčio. Dieną sušvelnės iki 9–14 laipsnių“, – LRT RADIJUI sako N. Nikolajenko.

Sinoptikės tvirtinimu, trečiadienį prie Lietuvos lėtai artės Atlanto ciklonas, kai kur gali truputį pasnigti, išliks šalti orai, o temperatūra mažai skirsis nuo antradienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.