Lietuvoje

2016.01.03 15:50

Kėdainių rajone vyras į šulinį įmetė du savo vaikus

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.03 15:50

Kėdainių rajone, Saviečių kaime, vidurnaktį sugyventinę išvaręs vyras į šulinį įmetė ir nuskandino du mažylius – 2 metų berniuką ir nė 6 mėnesių nesulaukusią mergaitę. Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras LRT TV naujienų tarnybai pranešė, kad per apklausą vyras prisipažino įvykdęs nusikaltimą, tačiau motyvų pasakyti negalėjo. Jis uždarytas į areštinę. Kėdainių rajono valdžia aiškinsis, kodėl nebuvo užkirstas kelias tragedijai.

Policijos duomenimis, naktį iš penktadienio į šeštadienį 36-erių sugyventinis savo keturių vaikų motiną išvarė iš namų. Apie tai, kad sugyventinis du vaikus įmetė į prie namų esantį šulinį, pareigūnams pranešė pati motina. Nuskandintas berniukas šeštadienį būtų šventęs antrąjį gimtadienį, mergaitė gimusi praėjusį rugsėjį.   

„Atvykę medikai konstatavo, kad vaikai yra mirę. Pirminiais duomenimis, vyras buvo blaivus. Vyras policijai žinomas, jis vieną kartą yra teistas ir  penkis kartus baustas administracine tvarka. Pareigūnai įtaria, kad galbūt vyras turi sveikatos problemų“, – sakė Kauno apskrities VPK atstovė spaudai Odeta Tumelytė.

Nusikaltimo motyvų policija neatskleidžia. Šiuo metu moteris ir kiti du mažamečiai jos vaikai išvykę pas giminaičius. Pelėdnagių seniūnas sako ne kartą bendravęs su įtariamuoju, esą jam ir socialiniams darbuotojams lankantis vienkiemyje vyriškis būdavęs blaivus, neagresyvus, tačiau seniūnas teigia girdėjęs, kad savo sugyventinę jis mušdavęs, ji bėgdavusi pas mamą į Jonavos rajoną. Pernai policija čia lankėsi vieną kartą, kilus konfliktui šeimoje.

„Kai kelis kartus pasikartojo tas bėgimas – arba vaikai likdavo ir ji viena  pabėgdavo pas motiną, ar su vaikais pabėgdavo, dėl socialinių įgūdžių stokos praeitų metų balandį Kėdainių Vaikų teisių skyriaus sprendimu šita šeima buvo įrašyta į socialinės rizikos šeimų sąrašą. Tik dėl to – ne dėl girtavimo. Kiek lankėmės, krosnis būdavo pakūrenta, tikrai buvo šilta, vaikai buvo pamaitinti“, – pasakojo Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis.

Seniūnas tikina, kad moteris socialiniams darbuotojams nepripažino sugyventinio smurto, tačiau kai kurie kaimynai sako girdėję, kad vyras gerdavo ir ją mušdavo.

„Jis ją ir skriausdavo, ir mušdavo. Būdavo ir nepriteklius, būdavo, kad atvežu tiems vaikučiams rūbelių. [...] Pas mus visada taip – kai kažkas nutinka, visi pradeda kalbėti. Man atrodo, reikia dažniau tarnyboms rūpintis tokiais atvejais“, – sakė kaimynė Nijolė.

Kėdainių rajono savivaldybė aiškinsis, ar Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai tinkamai atliko savo pareigas.

Dar vienas nusikaltimas prieš vaiką įvykdytas Rokiškyje – pernai gimusiam berniukui, kaip įtariama, motina sulaužė kaukolę. Išsiliejus kraujui į smegenis, vaikas paguldytas į ligoninę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.