Lietuvoje

2020.09.26 23:16

Lietuva ruošiasi statyti laikinąsias ligonines – joms skirta per milijoną eurų

Milda Vilikanskytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.26 23:16

Vyriausybė skyrė per milijoną eurų laikinosioms ligoninėms įrengti, jei to prireiktų blogėjant šalies epidemiologinei situacijai. Tokio tipo ligoninės, kurių planuojama įsigyti apie 70, būtų įkurdintos pripučiamose palapinėse su visa būtina infrastruktūra. Savivaldybių asociacija sako, kad situacijai blogėjant trūkti gali ne ligoninių lovų, o medikų.

Per pirmąją koronaviruso bangą Lietuva išvengė juodžiausio kitų šalių scenarijaus, kai sunkiai sergančiųjų buvo kelis kartus daugiau nei vietų ligoninėse. Neprireikė statyti laikinų gydymo įstaigų, kaip darė Amerika, Italija, Ispanija ir kitos viruso stipriai paveiktos šalys.

Panorama. Planas B: Vyriausybė skyrė per 1 mln. eurų laikinosioms ligoninėms įrengti (su vertimu į gestų k.)

Visgi, atrodo, valdžia pamoką išmoko ir galimiems blogiausiems scenarijams ruošiasi iš anksto. Vyriausybė skyrė daugiau nei milijoną eurų laikinosioms ligoninėms įrengti, jei šių prireiktų epidemiologinei situacijai sparčiai blogėjant.

„Gali įvykti tokie scenarijai, kurie, tiesą sakant, jau ir vyksta, ypač mažesnėse rajoninėse ligoninėse, kurioms tenka užsidaryti. Ir kitą kartą būna sudėtinga sugalvoti, kur perkelti pacientus, jeigu prireikia tokių dalykų. Rūšiuoti srautams, tam tikras paslaugas suteikti. To bet kada gali prireikti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Laikinosios ligoninės būtų pripučiamųjų palapinių principo. Numatoma įsigyti apie 70 tokių palapinių, kuriose iš viso tilptų per 200 pacientų. Jie čia nebūtų hospitalizuojami ilgam, tik atliekant patį paskirstymo procesą. Už laikinų ligoninių infrastruktūrą atsakingas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Jo atstovas sako, kad didžiausias tokių ligoninių privalumas yra mobilumas.

„Galima šiuos modelius pakankamai operatyviai sutelkti, nugabenti į vieną ar kitą vietą, ten juos greitai parengti. Kadangi ten būtų ir su šildymu, ir su visa infrastruktūra. (...) Tai, vadinasi, ir išskleidžiamos lovos, ir spintelės, ir šildymo sistema būtų įdiegta, ir generatoriai, ir apšvietimo sistema. Visos šios priemonės būtų mobilios“, – teigė PAGD direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas.

Savivaldybių atstovai apie valdžios planuojamas laikinąsias ligonines sako kol kas nieko nežinantys, tačiau abejoja tokių priemonių poreikiu.

„Kiek žinome, Lietuvoje vietų ligoninėse yra pakankamai, turbūt didesnė problema yra medikų trūkumas, ką parodė ir Radviliškio atvejis, kada pritrūksta medikų, tai mums labiau šita problema aktuali“, – tvirtino Savivaldybių asociacijos komiteto pirmininkas Skirmantas Mockevičius.

Šiuo metu dėl koronaviruso infekcijos hospitalizuoti 105 asmenys. 8 iš jų gydomi reanimacijoje, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 5, dar 26 žmonės su deguonies kaukėmis.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35