Lietuvoje

2016.01.01 18:34

Kariuomenės Sausumos pajėgose steigiama antra motorizuotoji pėstininkų brigada

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose Vakarų Lietuvoje steigiama antra motorizuotoji pėstininkų brigada, jos štabas bus Klaipėdoje.

Brigada bus sudaryta iš pusantro tūkstančio šauktinių, vėliau jų skaičius bus didinamas, ir ginkluota visureigiais bei šarvuočiais „M113“, taip pat veiks prieštankiniai daliniai su „Javelin“ sistemomis. Brigados užduotys tokios pat, kaip ir šiuo metu jau veikiančios „Geležinio Vilko“ brigados – saugoti ir ginti sausumos teritoriją, vykdyti gynybines ar puolamąsias užduotis. Nuo šių metų bus pertvarkoma ir mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, siekiant sustiprinti mūsų šalies gynybinę galią ir kariuomenę priartinti prie karo meto struktūros.

„Stiprinam mūsų apginamumą didindami finansavimą ne tik kariuomenės padalinius modernizuojant tuo, ką turime, bet esam apsisprendę, kad geresniam valstybės apgynamumui, saugumo užtikrinimui reikalinga įsteigti ir antrąją brigadą. Kaip tik priimtas sprendimas ir pradedam jos komplektavimą.

Mes šiandien turim „Geležinį vilką“, turim brigadą, turim dar kelis batalionus, kurie nepriklauso „Geležinio vilko“ brigadai, tai apjungsime juos, papildysim naujais ir turėsim labai aiškius struktūrinius padalinius, kurie galės įvykdyti tas užduotis ir tuos gynybos planus, kurie yra patvirtinti“, – pasakoja krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.