Lietuvoje

2020.09.25 19:58

Politologė aptarė Karbauskio kalbas apie socialdemokratus: klijuoja konservatorių etiketę, kad rinkėjai jų nesirinktų

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.09.25 19:58

Šią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis prabilo apie tai, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) Seime palaiko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) poziciją ir su „valstiečiais“ jie nieko bendro jau seniai neturi. Kaip sako Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė, taip LVŽS lyderis stengiasi konkurentams priklijuoti konservatorių etiketę ir taip nubaidyti rinkėjus.

„Per pastarąją Ramūnas Karbauskis kelis kartus ištransliavo labai aiškiai žinią, kad socialdemokratai yra tas pats, kas konservatoriai. Ir kai tu supranti, kad būtent „valstiečiai“ ir socialdemokratai kovoja dėl to paties rinkėjo, logiška yra užklijuoti konservatorių etikę socialdemokratams, kad tavo rinkėjai pas juos nebėgtų“, – aiškina politologė.

Politologė Urbonaitė: nesuprantu, dėl kokios viešosios erdvės kovoja prezidentas

Ji sako, kad tai labai aiški strategija iki rinkimų, tačiau kol kas nelabai aišku, kaip ši strategija keisis po rinkimų, kai partijoms reikės ieškoti koalicijos partnerių.

„Čia ir yra strategija iki rinkimų, nes dabar jau aiškiai tai matosi, bet kas bus po rinkimų, nes tie patys socialdemokratai yra vieni iš potencialiausių partnerių tiems patiems „valstiečiams“. Tai reiškia, kad R. Karbauskis, savo rate (galimos koalicijos – LRT.lt) pasiliko praktiškai vienintelę Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos partiją, visi kiti lieka už borto, bet ateis rinkimai ir natūralu, kad koalicijos norėsis“, – sako R. Urbonaitė.

Politologė svarsto, kad LVŽD prireikus formuoti koaliciją, galimai jiems reiks atsigręžti į socialdemokratus, o tai jau privers kvestionuoti prieš rinkimus pasakytus teiginius.

„Klausimas, ar R. Karbauskio pozicija dėl socialdemokratų, kurie prilyginami konservatoriams, nepasikeis 180 laipsnių, nes reikės koalicijos partnerių ir bus turbūt bandoma daryti pasiaiškinamus, kodėl prieš tai buvo sakoma, kad socialdemokratai yra kažkoks velnias, kurio reikia išvengti, o dabar tu su tuo velniu eini obuoliauti. Kur yra šios manipuliacijos problema – taip, jie dabar bando nubėgti kaip greičiau įmanoma iki rinkimų finišo linijos, bet jie tokiu būdu įstumia save į kampą, kas bus po rinkimų, kai reiks formuoti valdančiąją koaliciją ir dar blogiau, kas gali nutikti, jeigu mes matysime galiausiai kalbėjimąsi tarp socialdemokratų ir „valstiečių“, – tikina politologė.

Anot jos, tokiu kalbėjimu rinkėjams būtų pasiųsta žinutė, kad viskas, kas buvo sakoma iki rinkimų, po rinkimų virsta pelenais, o tai reiškia ir visų pažadų virtimą niekui.

Ji taip pat pastebi, kad dabar, prieš rinkimus, partijos bando aiškiai apibrėžti, kas yra priešai, o kas – draugai, bet tiksliai niekas nėra žinoma.

LRT.lt primena, kad Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Populiariausi