Lietuvoje

2015.12.31 14:29

Įspėja nelipti ant netvirto ledo

LRT.lt2015.12.31 14:29

Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) įspėja gyventojus, kad šąlant orui Kuršių mariose, taip pat kituose vandens telkiniuose, formuojasi ledas. Siekiant išvengti galimų nelaimių, gyventojai prašomi nelipti ant nestabilaus ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras kartu su kitomis tarnybomis nuolat budi, ir yra pasiruošę suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Tačiau gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos neretai apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, ir raginami būti atsargiais ir nelipti ant nestabilaus vandens telkinių ledo.

Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, gyventojai prašomi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą – bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote, ir savo kontaktinį numerį.  

Per 2015 metus Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo iš viso 50 pranešimų apie įvairius su paieškos ir gelbėjimo, taršos incidentais susijusius įvykius. 17 iš šių pranešimų buvo susiję su žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijų organizavimu, kurių metu buvo išgelbėti 24 asmenys. Du gauti pranešimai buvo susiję su vandens tarša, 23 pranešimai – su kitos pagalbos Baltijos jūroje ar Kuršių mariose suteikimo prašymais laivų įguloms ir keleiviams, laivų gedimais ir gaisrais juose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.