Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu

prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23
Laura Adomavičienė, LRT.lt, Paulina Levickytė, ELTA2020.09.25 13:47

Lietuvoje kylant užsikrėtimų COVID-19 skaičiui visuomenės sveikatos centro specialistai sako, kad susirgimus židiniuose jau galima vadinti antrąja banga. Užsikrėtus ne tik Raseinių rajono vadovams, bet kilo abejonei, ar COVID-19 nėra infekuotas šalies prezidentas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina, kad net jei aukščiausi šalies vadovai užsikrėstų, yra teisiniai instrumentai, kurie padėtį suvaldyti padėtų.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 114 koronavirusinės infekcijos atvejų. 43 iš jų registruoti Kauno, 37 Vilniaus, 22 Šiaulių, 7 Klaipėdos, 3 Panevėžio ir po 1 – Marijampolės bei Utenos apskrityse.

Penktadienio rytą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai patvirtino, kad šiuo metu labiausiai labiausiai „liepsnoja“ Raseinių rajonas – fiksuota apie 200 užsikrėtimų. Infekcija patvirtinta ir Raseinių merui Andriui Bautroniui bei savivaldybės administracijos vadovui Edmundui Jonylai.

Veryga: nėra algoritmo, kuris numatytų veiksmų planą užsikrėtus aukščiausiems vadovams, bet jo ir nereikia

Be Raseinių rajono vadovų kororonavirusu galėjo užsikrėsti ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana, Buvęs seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, kurie su Raseinių rajono vadovais dalyvavo bendrame renginyje. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, nėra Lietuvoje algoritmo, kuris numatytų veiksmų planą užsikrėtus aukščiausiems vadovams, tačiau jo ir nereikia.

„Kažkokio ypatingo algoritmo nėra. Jei žmogus susirgtų, kad negalėtų atlikti savo pareigų, yra sudėliota, kas kurį vaduoja. Visa teisinė sistema yra egzistuojanti, o šiuo atveju įvertins epidemiologai. Šiuo metu kalbame apie izoliaciją ir izoliacijoje žmogus savo pareigas galės atlikti“, – sakė A. Veryga.

Kol kas nėra ir plano aukščiausius valstybės vadovus dėl COVID-19 tirti dažniau, tačiau, pasak A. Verygos, po pastarųjų dienų įvykų „bus apie tai pagalvota“.

Kartu atsižvelgus į kylantį COVID-19 susirgimų skaičių, kai koronaviruso židiniais tapusios rajonų ligoninės yra uždaromos, A. Veryga tikina, kad būtina galvoti ir apie laikinųjų ligoninių steigimą. Tam Finansų ministerija jau yra numačiusi virš 1 mln. eurų.

„Gali įvykti tokie scenarijai, kurie, tiesą sakant, jau ir vyksta. Ypatingai mažesnėse rajonų ligoninėse, kurioms tenka užsidaryti. Kitą kartą būna sudėtinga sugalvoti, kur perkelti pacientus, jeigu jau prireikia tokių dalykų, rūšiuoti pacientų srautus, tam tikroms paslaugoms suteikti. Bet kada gali prireikti. Nebūtai galvojant apie COVID-19 ir šitą situaciją“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

NVSC specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kitų.

Prezidentūra apie Raseinių rajono merą: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų

Prezidento atstovas spaudas Antanas Bubnelis teigia, kad Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui reikėjo laikytis visų sveikatos apsaugos priemonių bei atsižvelgti į visas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas.

„Be abejo, specialistų rekomendacija yra vienareikšmė. Reikia laikytis saugos priemonių ir dėvėti kaukes, atsižvelgti į tai, ką jie sako“,– teigė A. Bubnelis.

Penktadienį Raseinių rajono meras A. Bautronis pranešė, kad jam atlikto COVID-19 testo rezultatas yra teigiamas. Koronavirusas patvirtintas ir administracijos direktoriui Edmundui Jonylai.

Všį „Atrask Raseinius“ turizmo centro direktorius Arnas Zmitra Eltai teigė, kad Raseinių rajono savivaldybėje koronaviruso atvejis buvo žinomas jau praėjusį penktadienį. Nepaisant to, Raseinių rajono meras Andrius Bautronis bei jo komanda ne saviizoliavosi, o dalyvavo savaitgalį vykusiuose Raseinių rajono renginiuose.

Tuo metu Raseinių rajono meras neigia kaltinimus, kad jis ir jo komanda turėjo izoliuotis jau nuo rugsėjo 18 dienos, bet to nedarė. Anot jo, susirgus asmeniui savivaldybėje jis nebuvo nurodytas kaip artimą sąlytį su užsikrėtusiuoju turėjęs asmuo.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9