Lietuvoje

2020.09.25 10:58

Po kontakto su COVID-19 užsikrėtusiu Raseinių meru Nausėdų, premjero ir Landsbergio tyrimų rezultatai – neigiami

atnaujinta 18.24
Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2020.09.25 10:58

Penktadienį paaiškėjo, kad koronavirusas palietė ir Raseinių savivaldybę – meras pranešė, kad jam nustatytas COVID-19. Netrukus pranešta, kad susirgo ir administracijos direktorius. Visgi dar prieš keletą dienų jie abu dalyvavo viename renginyje su aukščiausiais šalies politikais.

Apie tai, kad renginyje Kryžkalnyje susitiko su šalies vadovais, socialiniame tinkle rugsėjo 20-ąją pranešė pats Raseinių meras Andrius Bautronis. Vienoje iš skelbiamų nuotraukų matyti, kad meras stovi greta premjero Sauliaus Skvernelio, vos už poros žingsnių – ir prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene, profesorius Vytautas Landsbergis.

Tiek A. Bautronis, tiek premjeras ir prezidentas su žmona nuotraukoje dėvi apsaugines veido kaukes. Tiesa, kaukės, kaip matyti nuotraukoje, nedėvėjo profesorius V. Landsbergis. Kitose nuotraukose matyti, kad ir pats A. Bautronis ne visada buvo su apsaugine veido kauke.

Kai kuriose nuotraukose matosi, kad renginyje dalyvavo ir ministrai, pavyzdžiui, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Renginys vyko atviroje erdvėje.

Pirmosios poros, premjero ir V. Landsbergio tyrimų rezultatai – neigiami

Prezidento, pirmosios ponios ir sekmadienio renginyje Kryžkalnyje dalyvavusių kelių Prezidentūros darbuotojų koronaviruso testai yra neigiami.

„NVSC specialistams įvertinus tai, prezidentas ir pirmoji ponia renginyje dalyvavo dėvint kaukes ir laikantis kitų rekomendacijų, informavo, jog jokių papildomų saugumo priemonių jiems imtis nereikia“, – pranešė G. Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Anksčiau A. Bubnelis raštu perduotame komentare nurodė, kad pirmoji šalies pora renginyje laikėsi visų būtinų saugumo priemonių.

„Sekmadienį lankydamasis renginyje Kryžkalnyje prezidentas su pirmąja ponia laikėsi visų saugumo reikalavimų, dėvėjo kaukes, naudojo kitas rekomenduojamas saugumo priemones. Šiandien prezidentui, pirmajai poniai bei keletui prezidentūros darbuotojų, kurie sekmadienį lankėsi Kryžkalnyje bus padaryti testai dėl koronaviruso“, – komentavo A. Bubnelis.

Penktadienį koronaviruso testas atliktas ir premjerui S. Skverneliui, jis yra neigiamas, BNS patvirtino premjero atstovas Tomas Beržinskas.

Taip pat patvirtinta, kad Kryžkalnyje renginyje taip pat dalyvavusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko prof. Vytauto Landsbergio koronaviruso testas yra neigiamas.

Raseinių vadovai sako su prezidentu ir premjeru artimai nekontaktavę

Raseinių vadovai sako su prezidentu ir premjeru sekmadienį vykusiame renginyje Kryžkalnyje artimai nekontaktavę, be to, tuo metu turėję neigiamus koronaviruso testo rezultatus.

Memorialo partizanams atidengimas Kryžkalnyje vyko sekmadienį, apie tai, kad užsikrėtė koronavirusu, meras Andrius Bautronis ir administracijos direktorius Edmundas Jonyla sužinojo penktadienį.

„Ne, tokios garbės (pabendrauti – BNS) neturėjome. Juo labiau, kad mes buvome patikrinti, testas tada mums rodė nulius. Tikrinomės profilaktiškai, dėl visa ko, nes savivaldybėje atsirado vienas kitas sergantis. Rezultatus gavome šeštadienį“, – BNS teigė E. Jonyla.

Paaiškėjus, jog renginyje dalyvavusiems Raseinių vadovams diagnozuotas COVID-19, prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis bei kiti renginyje buvę jų komandų nariai žada atlikti koronaviruso testus.

Renginyje dalyvavęs konservatorius parlamentaras Arvydas Anušauskas BNS sakė, kad, nors artimo kontakto su Raseinių vadovais neturėjo ir buvo su kauke, kol kas atšaukė visus susitikimus ir užpildė anketą, laukia NVSC atsakymo, ar reikia atlikti testą.

„Aš laikiausi nuošaliau, man neteko nei kalbėtis su juo (Raseinių meru), bet ko gero reikėtų pasitikrinti. Nežinau, ar pripažins, kad man galima tikrintis, ar ne“, – sakė A. Anušauskas.

Simo narys Povilas Urbšys irgi BNS teigė, kad renginys vyko lauke, laikėsi nuošaliau, o, kaip elgtis toliau, vadovausis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis.

R. Lingienė: atvejis tiriamas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė portalui LRT.lt teigė, kad centrui šis atvejis yra žinomas ir situacija dabar yra tiriama. Aiškinamasi, ar apsauginės kaukės renginyje buvo dėvimos visą laiką, su kokia rizika susidūrė dalyviai. Anot jos, bendraujama tiek su prezidento, tiek su premjero aplinkomis.

„Informaciją mes turime ir dabar dirbame, vertiname kiekvieno asmens individualią riziką, bet procesas yra tik pradėtas. Palanku tai, kad renginys vyko lauke ir kad asmenys buvo su apsaugos priemonėmis, bet mes dabar vertiname, ar tikrai visu laikotarpiu buvo su apsaugos priemonėmis, kada jos buvo pakeistos. Atliekame visus veiksmus, kurie reikalingi įvertinti individualią riziką“, – kalbėjo R. Lingienė.

Premjeras atšaukė vizitą į Macikus, pirmadienį darysis COVID-19 testą

COVID-19 koreguoja premjero Sauliaus Skvernelio darbotvarkę: atšaukiamas penktadienį turėjęs vykti vizitas į Macikų kaimą Šilutės rajone, kur vysta renginys pagerbti totalitarinių režimų Lietuvoje nužudytiems gyventojams.

„Premjeras atšaukia vizitą į Macikus, kol kas premjeras nesiizoliuos, tačiau iki pirmadienio vengs bet kokių kontaktų, o pirmadienį planuojame daryti testus premjerui ir jo komandos nariams, kurie buvo renginyje Kryžkalnyje“, – BNS sakė premjero atstovas Tomas Beržinskas.

Ministras pirmininkas vizitą į Šilutės rajoną atšaukė po to, kai Raseinių meras Andrius Bautronis penktadienį pranešė užsikrėtęs COVID-19.

Premjeras bei kiti aukšti pareigūnai sekmadienį su Raseinių meru dalyvavo Kryžkalnyje atidengiant memorialą partizanams.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9