Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę

neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42
Urtė Korsakovaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, Valdemaras Šukšta, LRT.lt2020.09.24 18:49

Lietuvoje per praėjusią parą užregistruota iki šiol daugiausiai susirgimų COVID-19 - 138 nauji ligoniai. Tiek atvejų nefiksuota net per karantiną pavasarį. Karštaisiais taškais ir toliau išlieka Šiauliai, Radviliškis bei Raseiniai. Pastarojo rajono meras užsimena apie galimą vietinio karantino įvedimą.

Pasak visuomenės sveikatos centro, susirgimus židiniuose jau galima vadinti antrąja banga.

Lietuvoje pasiektas COVID-19 atvejų antirekordas

Merai sunerimę, Raseinių rajono vadovas užsimena apie vietinio karantino galimybę

Beveik šimtas vakar užfiksuotų naujų COVID–19 atvejų siejami su židiniais. Kaip ir per karantiną pavasarį, daugiausia jų gydymo įstaigose. 28 nauji atvejai siejami su Radviliškio ligonine.

Nors iš viso židinyje užsikrėtė 102 žmonės, miesto meras Antanas Čepononis sako, kad situacija suvaldyta.

„Tikimės, kad ji toliau nesiplės, nors matome, kad pas kaimynus ir iš dešinės, ir iš kairės stipriai daugėja sergančiųjų“, – su nerimu į aplinkinius rajonus dairosi Radviliškio meras A. Čepononis.

Prasčiausia padėtis Raseiniuose. Vertinant kelių mėnesių statistiką, čia fiksuojamas didžiausias naujų atvejų šuolis.

Miesto meras Andrius Bautronis teigia, kad neatmetama galimybė įvesti karantiną arba izoliuoti miestą.

„Labai stipriai nuliūdino, iš vakar 79 paimtų mėginių 27 buvo teigiami Manau, reikėtų galvoti net gal apie Raseinių rajono lokalų karantino įvedimą“, – sako rajono meras

Ketvirtadienio pavakarę Raseinių meras LRT RADIJUI patikslino, kad vyko pokalbiai su sveikatos viceministru Algirdu Šešelgiu, NVSC atstovais dėl galimo karantino įvedimo rajone .

Pasak mero, tai turėtų būti Vyriausybės ar operacijų vadovo sprendimas.

„Savivaldybė per ekstremalių situacijų komisiją skelbtų, bet ar suveiks visi teisiniai ir mokestiniai garantai, kurie galioja karantino metu valstybiniu lygmeniu“, – kalbėjo meras, neatmetęs, kad savivaldybė po posėdžio jau rytoj priims kažkokį sprendimą dėl šio klausimo.

A. Bautronio teigimu, tikėtina, kad bus kreiptasi į Vyriausybę, kad ši inicijuotų ir Raseiniuose skelbtų karantiną.

Tiesa, merą neramina ir kita situacija mieste – bendruomenėje vyrauja neigiamas požiūris į COVID-19, politiko teigimu, žmonės neigia veido kaukių reikalingumą, atstumo laikymosi prasmę.

„Nežinau, gal žmonės pavargo nuo pirmojo karantino, izoliacijos ir dabar neigia ir to visuomenėje labai trūksta“, – LRT RADIJUI sakė A. Bautronis.

Raseinių ligoninėje taip pat įsiplieskęs COVID-19 židinys

Kaip LRT.lt teigė Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas, didžioji dalis į punktą nukreiptų žmonių karščiavo arba turėjo kontaktų su susirgusiais. Be to, plinta židinys Raseinių ligoninėje: ketvirtadienio duomenimis šioje gydymo įstaigoje serga 17 darbuotojų.

„Planinė pagalba nėra teikiama, planinės operacijos – neatliekamos. Teikiama tik skubioji pagalba. Kadangi buvo du atvejai Vidaus ligų skyriuje, dėl to neguldomi ligoniai ten. Trečdalis atvejų yra, kai asmenys užsikrėtė ne iš ligoninės: tai iš kosmetologo, tai iš artimojo susirgusiojo, tai iš kitų šaltinių“, – siituaciją Raseinių ligoninėje komentavo V. Merkliopas.

Jis minėjo, kad jeigu paciento būklė yra sudėtinga ir reikalinga tretinio lygio paslauga, tada ligonis pervežamas į Kauno klinikas. O jeigu rajono lygmens paslaugos – į Jurbarko ligoninę.

Ketvirtadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad per praėjusią parą nustatyti 138 nauji koronaviruso atvejai. 6 iš jų siejami su židiniu Blinstrubiškių socialinės globos namuose, veikiančiuose Raseinių rajone. COVID-19 patvirtinta 5-iems globotiniams ir 1-am darbuotojui. Iš viso šiuo metu registruoti 8 susiję atvejai. Taip pat 3 atvejai siejami su Raseinių ligonine. Asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruota 17 susijusių atvejų.

4 atvejai siejami su Raseinių savivaldybe (iš viso – 15 susijusių atvejų), dar 4 – su įmone „Raseinių prekyba“ (iš viso 6 atvejai), 2 – su Viduklėje veikiančiu darželiu ( iš viso 4 atvejai).Be to, registruotas naujas židinys, siejamas Raseinių choru „Šatrijos“. Tai 2-asis susirgimas. Chore nustatyti 36 sąlytį turėję asmenys.

Jau vadina antrąja COVID-19 banga

Aktyvinamas gyventojų tikrinimas greitaisiais koronaviruso testais. Pasak Visuomenės sveikatos atstovės Rolandos Lingienės, išaugusius susirgimus židiniuose jau galima vadinti antrąja banga.

„Ilgą laiką, mėnesį ar net du matėme visišką štilį arba visai nebuvo registruoti atvejai, arba po keletą, kurie nebuvo susiję, dar viena priežastis, kodėl kalbu apie antrąją bangą, tai staigus atvejų išplitimas, staigus atvejų registravimas ir jų išplitimas“, – sako R. Lingienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad virusas išplito dėl aktyvaus bendravimo, grįžimo į darbus ir mokyklas.

Ugdymo įstaigose nustatyta 116 Koronaviruso atvejų, izoliuota per 1600 asmenų. Nors COVID-19 skaičius auga, ministras sako, kad lieka prie strategijos židinius valdyti lokaliai.

„Situacijos valdomos vietiškai, savivaldybės priima sprendimus reikalingus, kur ar jų pritrūksta, priimami Operacijų vadovo vadovo sprendimai, dėl mobiliųjų punktų, didesnio testavimo, kol kas manome, kad logiškiau laikytis ne nacionalinės strategijos, bet rajonų, miestų, kur virusas išplinta“, – teigia ministras A. Veryga.

Ekspertai sako, kad susirgusiųjų šalyje – daugės.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10