Lietuvoje

2015.12.31 00:37

R. Paksas įtarimus partijai sieja su praėjusios savaitės Seimo sprendimu

BNS2015.12.31 00:37

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas įtarimus partijai prekyba poveikiu ir pinigų plovimu sieja su praeitą savaitę priimtu Seimo nutarimu dėl galimybės politiniu sprendimu jį reabilituoti.

„Aš visai neseniai dovanų prieš kelias dienas, (…) tai yra Seimo nutarimą dėl prezidento Rolando Pakso pilietinių ir politinių teisių atstatymo. Ir reakcijos ilgai laukti nereikėjo“, – BNS trečiadienį sakė R. Paksas.

Jis teigė, kad įtarimai partijai yra „nerimti“, tačiau nori su jais susipažinti išsamiau.

„Kai jie bus padėti ant mano darbo stalo ir kai šalia bus padėtos teisinės išvados, advokatų išvados, aš tik tada galėsiu pasakyti, ar jie rimti, ar nerimti. (...) Man asmeniškai atrodo, kad jie yra nerimti“, – kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis

Jis komentavo Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų trečiadienį „Tvarkai ir teisingumui“ pareikštus įtarimus pinigų plovimu ir prekyba poveikiu. Tai antras atvejis, kai teisėsauga įtarimus pareiškia partijai kaip juridiniam asmeniui. 2006 metais, prokurorams tiriant „juodosios buhalterijos“ bylą Darbo partija kaltinta per kelerius metus galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų (apie 7 mln. eurų) pajamų ir 23 mln. litų (apie 6,7 mln. eurų) išlaidų.

Tačiau 2013 metais, nuteisus kelis „darbiečius“, Darbo partijos atžvilgiu baudžiamoji byla buvo nutraukta. Teismas tokį sprendimą motyvavo įvykusia partijos reorganizacija, kuomet susijungusi su dukterine Leiboristų partija Darbo partija susikūrė kaip naujas juridinis asmuo. Vadinamosios juodosios buhalterijos byla šiuo metu baigta nagrinėti Lietuvos apeliaciniame teisme, verdiktas bus skelbiamas kitų metų vasario 1 dieną.

Tuo metu R.Paksas sakė neketinantis dėl įtarimų reorganizuoti vadovaujamos partijos ar imtis kitokių veiksmų, siekiant vengti nepalankių teismo sprendimų.

„Mano nuostata yra labai paprasta, kaip akrobatinio skraidymo lakūno: bėga, kas kaltas“, – kalbėjo R.Paksas.

Jis teigė, kad teisėsaugos įtarimai tiek „Tvarkai ir teisingumui“, tiek anksčiau Darbo partijai yra „politinis kelias“ šias partijas pašalinti iš visuomeninio gyvenimo ir įtvirtinti dvipartinę politinę sistemą Lietuvoje, kurioje dalyvautų konservatoriai ir socialdemokratai.

STT įtarimus „Tvarkai ir teisingumui“ pareiškė atliekant 2014 metų pabaigoje pradėtą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu. R.Paksas sakė šiame ikiteisminiame tyrime prieš maždaug metus apklaustas kaip liudytojas.

Įtariama, kad iš viso už pažadus ir susitarimus dėl poveikio, vykdant skirtingus viešuosius pirkimus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai priimta didesnė nei 1,3 mln. litų (apie 377 tūkst. eurų) kyšių suma.