Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą

COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.09.24 14:00

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė teigia, kad kai kuriuose šalies rajonuose jau galima kalbėti apie antrąją koronaviruso bangą. Tuo metu ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad greitaisiais testais bus galima tirti daugiau asmenų.

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA:

A. Veryga kalbėjo, kad kadangi pasigirsta daug spekuliacijų dėl COVID-19 vakcinos, svarbu pabrėžti, jog neketinama gyventojų skiepyti privalomai, o planuojama jiems suteikti kuo daugiau informacijos.

„Tikimės, kad mūsų piliečiai bus patys sąmoningi, kad medikai, ypatingai šeimos medikai, padės ir prisidės prie to, kad mūsų suvokimas ir sąmoningumas būtų didesni. Be abejo, kad patys pirmiausia skiepysis, jei tokia vakcina atsiras.

Deja, bet stebime, kad kasmet, net ir turint vakcinos nuo gripo, vis tik tai nemaža dalis medikų patys nesiskiepija, atsiranda vienas kitas, kuris paragina ir pacientus nesiskiepyti“, – kalbėjo ministras.

Jis svarstė, kad ateityje, kai vakcina bus išrasta, gali atsirasti valstybių, kurios iškels reikalavimą norintiems atvykti turėti įrodymą, kad žmogs paskiepytas nuo COVID-19.

A. Veryga taip pat teigė, kad pirmoji koronaviruso banga parodė, jog didesnė rizika kyla toms įstaigoms, kurių lankytojai yra vyresnio amžiaus: „Kalbant apie slaugos institucijas, dabar yra planuojami ir vykdomi mokymai, kaip valdyti koronavirusinės infekcijos plitimą slaugos institucijose. Nepaisant, kad tokie mokymai yra buvę pirmos bangos metu, manome, kad kai kuriuos dalykus reikia pakartoti.“

Daugiau žmonių galės tirtis greitaisiais testais

Sveikatos apsaugos ministras taip pat kalbėjo, kad papildyta tvarka dėl darbuotojų testavimo greitaisiais testais. Pasak jo, galimybę išsitirti greitaisiais testais turės ne tik mokyklų, bet ir kultūros įstaigų, oro uostų, transporto saugos administracijos, kelių direkcijos, oro navigacijos, kai kurių ministerijų ir prie jų esančių įstaigų darbuotojai.

„Jų testavimą organizuos šalies savivaldybės. Tikrai kviečiu pasinaudoti galimybe, sužinoti, ar esate sirgę, ar nesatę sirgę koronavirusine infekcija“, – sakė A. Veryga.

Lingienė prakalbo apie antrąją bangą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė kalbėjo, kad daugumos praėjusios paros atvejų užsikrėtimo šaltinius pavyko nustatyti. Lietuvoje, anot R. Lingienės, šiuo metu šalyje yra trys karštieji taškai: Raseiniai, Radviliškis ir Šiauliai.

„Jie sparčiai plečiasi ir į kitus regionus. Iliustracijai norėčiau pasakyti, kad Raseiniuose liepą buvo registruotas vienas atvejis, rupgpjūčio mėnesį neturėjome nė vieno atvejo ir vos per tris rugsėjo savaites yra registruota 112 atvejų Raseinių rajone“, – kalbėjo R. Lingienė.

Ji teigė, kad tai ir viruso plitimas kitose vietovėse, leidžia kalbėti apie antrąją viruso bangą. Tiesa, R. Lingienė sakė, kad antroji banga fiksuojama tik kai kuriuose regionuose: „Dar viena priežastis, kodėl kalbu apie antrąją bangą, yra staigus atvejų išplitimas, jų registravimas.“

Kaip kalbėjo R. Lingienė, per praėjusią parą COVID-19 nustatytas 10 bendrojo lavinimo mokyklų ir keturiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, iš viso nustatyta 18 atvejų. Nuo mokslo metų pradžios koronavirusas jau paveikė 77 ugdymo įstaigas, nustatyta 116 atvejų. Serga 77 vaikai, iš kurių 5 yra ikimokylinio amžiaus.

Ketvirtadenio ryto duomenimis, dėl susirgimų ugdymo įstaigose, izoliuoti 1624 asmenys.

Portalas LRT.lt primena, kad ketvirtadienio ryto duomenimis, koronavirusas Lietuvoje patvirtintas 4070 žmonių. Pasveikusiais laikomi 2253 žmonės, izoliacijoje 17 839 žmonės. Liga nusinešė 89 gyvybes.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35