Lietuvoje

2020.09.24 18:33

Sinoptikė: bent tris dienas dar džiaugsimės vasariškais orais, vėliau juos pakeis vėsesnės ir lietingos dienos

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.09.24 18:33

Rekordinė rugsėjo šiluma dar užsibus, tačiau vėliau ją stums vėjas su perkūnija, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Pasak sinoptikės, rudenį išduoda gaivūs rytai ir šaltos rasos, tačiau dienomis lepina vasariška šiluma. „Dabar esame tokiame tarpe tarp vasaros ir rudens – vasariškos ir šiltos dienos bei vėsūs rytai ir vakarai. Tačiau artimiausiomis dienomis net ir tie vakarai bus maloniai šilti, – tikina LHMT atstovė. – Bent artimiausios trys naktys yra numatomos šiltos, kuomet žemiausia oro temperatūra nukris iki 12-17 laipsnių. Tai tikrai primins vasariškus rytus ir vakarus, nei kad rudeniškus.“


Sinoptikė sako, kad antradienį ir trečiadienį kai kurių miestų meteorologijos stotyse buvo išmatuotos aukščiausios tos dienos temperatūros per visą stebėjimo istoriją. „Artimiausias tris dienas taip pat dar galime tikėtis, kad bus taip šilta, kaip dar nėra buvę tokiomis dienomis“, – neabejoja V. Ralienė. Ji taip pat pastebi, kad pastarąjį dešimtmetį rugsėjai vis šiltėja ir sausėja.

Dabar esame tokiame tarpe tarp vasaros ir rudens – vasariškos ir šiltos dienos bei vėsūs rytai ir vakarai. Tačiau artimiausiomis dienomis net ir tie vakarai bus maloniai šilti.

Ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį šiluma dar tikrai džiaugsimės, tačiau jau sekmadienį, o kai kur tik pirmadienį, laukia orų permainos, įspėja V. Ralienė. „Ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį oras šils nuo 21 iki 26 laipsnių. Pūs gan stiprus pietryčių vėjas.

Sekmadienio dieną į pietinius šalies rajonus atkeliaus lietaus debesys ir pamažu skverbsis gilyn į Lietuvą. Tačiau ryškesnis orų pasikeitimas numatomas nuo pirmadienio“, – sako sinoptikė.

Sekmadienį oras turėtų šilti iki 19-24 laipsnių. Įdomu tai, kad šilčiau bus šiauriniuose, o ne pietiniuose šalies rajonuose. Tuo tarpu pirmadienį oro temperatūra turėtų būti šešiais laipsniais žemesnė, nei kad sekmadienį, konstatuoja pašnekovė. „Bus jau tik 14-18 laipsnių, – prognozuoja sinoptikė. – Tokiais vėsesniais orais mes ir palydėsime rugsėjį.“

Bent jau pirmosios dvi spalio savaitės turėtų būti 1,5 laipsnio šiltesnės, nei kad įprastai. Tačiau reikia nepamiršti, kad tų savaičių vidutinė oro temperatūra nėra aukšta.

Kitos savaitės pradžioje, anot sinoptikės, sulauksime daugiau lietaus, ypač pietinėje Lietuvos dalyje. „Bus debesuotos dienos. Naktys nebus labai šaltos, šalnų nebus, tačiau dienomis oro temperatūra tekils iki 15 laipsnių“, – sako V. Ralienė.

Sinoptikė taip pat informuoja, kad pagal klimatologų duomenis, ateinantis spalio mėnesis turėtų būti šiek tiek šiltesnis, nei įprastai. „Bent jau pirmosios dvi spalio savaitės turėtų būti 1,5 laipsnio šiltesnės, nei kad įprastai. Tačiau reikia nepamiršti, kad tų savaičių vidutinė oro temperatūra nėra aukšta – pirmosios apie devynis, o antrosios – apie septynis laipsnius“, – teigia LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Išsamiau apie orus – vaizdo įraše.

Orai. Rekordinė rugsėjo šiluma dar užsibus, tačiau vėliau ją stums vėjas su perkūnija

Taip pat galite apsilankyti specialiame LRT.lt orų puslapyje.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35