Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.30 14:24

V. Mazuronis prabilo apie kaltinimus „Tvarkai ir teisingumui“

BNS 2015.12.30 14:24

Teisėsaugos kišimasis į politinius procesus yra pavojinga tendencija demokratijai, sako buvęs „tvarkietis“, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, komentuodamas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktus įtarimus „Tvarkai ir teisingumui“ dėl pinigų plovimo ir prekyba poveikiu.

„Man atrodo keistas teisėsaugos institucijų kišimasis į politinius procesus. Manau, kad tai yra pavojingos tendencijos demokratijai, galinčios sukurti pavojingų precedentų“, – BNS trečiadienį sakė V. Mazuronis.

Jis teigė, jog „Tvarkos ir teisingumo“ kaltės nėra įrodęs teismas, todėl ir kliūčių šiai partijai toliau būti valdančiojoje koalicijoje nėra.

„Su visa pagarba prokurorams ar kitoms teisėsaugos institucijoms, kaltumo ar nekaltumo klausimą sprendžia teismai. Tai, kad prokurorams atrodo vienaip ar kitaip, nereiškia, kad taip yra“, – kalbėjo „darbiečių“ lyderis.

V.Mazuronis pridūrė, kad įtarimai politinėms organizacijoms jam apskritai kelia „didelį nerimą“.

Darbo partijai, kuriai nuo pavasario vadovauja V.Mazuronis, taip pat anksčiau buvo pateikti įtarimai, tiriant „juodąją buhalteriją“ toje partijoje.

„Jeigu šiuo atveju kažkas darė kažkokius veiksmus, kurie galimai buvo neteisėti, tam kažkam už kažkokius konkrečius veiksmus turėtų būti pareikšti konkretūs įtarimai, – sakė politikas. – Kam prie to lipdyti partiją, kaip laisvanoriškai susijungusių keliolikos tūkstančių žmonių sąjungą?“.

STT valdančiajai partijai „Tvarka ir teisingumas“ trečiadienį pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo. Įtarimai politinei partijai, kaip juridiniam asmeniui, pateikti atliekant 2014 m. pabaigoje pradėtą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu.

Įtariama, kad iš viso už pažadus ir susitarimus dėl poveikio, vykdant skirtingus viešuosius pirkimus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai priimta didesnė nei 1,3 mln. litų (apie 377 tūkst. eurų) kyšių suma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi