Lietuvoje

2020.09.24 11:25

Nausėda stojo ginti žmonos Dianos: surengta vieša egzekucija mamai ir moteriai

LRT.lt2020.09.24 11:25

Kilus nepasitenkinimui dėl Dianos Nausėdienės kalbos Lietuvos Davoso diskusijoje, sureagavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas nurodė, kad D. Nausėdienės kalba buvo interpretuota netinkamai.

Taip pat skaitykite

„Užvakar Diana dalyvavo diskusijoje apie moterų įgalinimą ir išreiškė mintį, kad nustekentoje šalies švietimo sistemoje negelbsti ir tas faktas, kad 79 proc. mokytojų yra moterys. Jos tampa neįgalios sistemos įkaitėmis ir mažai kas pasikeistų, jeigu mokyklose dirbtų analogiškas procentas vyrų.

Turbūt ir šeštoko ar net trečioko teksto suvokimo įgūdžių pakaktų suvokti pasakytą mintį, tačiau naratyvų medžiotojai išvertė ją į antiteiginį apie nepagarbą moters darbui. Suprask, sistema neveikia, nes joje dirba per daug moterų! Taip visa savo esybe už moterų įgalinimą pasisakanti Diana tapo priešininke“, – rašo G. Nausėda.

Šalies vadovas taip pat pažėrė kritikos visuomenės veikėjams, reagavusiems į situaciją.

„Tuomet jau įsitraukė lygių galimybių gynėjai, atradę čia net seksizmo apraiškų. Čia tai bent! Netruko atsiliepti ir darbo kolektyvai, išreiškę savo solidarumą ir pasipiktinimą. Taip sakant, pirminio teksto neskaitėme, konferencijos neregėjome, bet smerkiame. Visai kaip Sovietų Sąjungoje XX a. septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį: „B. Pasternako neskaičiau, bet noriu pasakyti...“

O kas atsitiko iš tikrųjų? Diskusijos tema buvo sumaniai „išplauta“, pakišant sumanipuliuotą lygių teisių problemą. Kas tai padarė? Ogi tie patys komentatoriai, kurie visa dešimtmetį tylėjo ir palaimingai stebėjo, kaip Lietuvos švietimo sistema vis giliau kasama į žemę. Tik dabar bandome ją vėl pastatyti ant kojų, pristatę visą įstatymų paketą dėl tų pačių lygių galimybių. Tik jau vaikams iš skirtingo socialinio statuso šeimų“, – pabrėžė G. Nausėda.

„Dar šlykščiau – dieną naktį dėl žmogaus teisių nemiegantieji surengė viešą egzekuciją mamai ir moteriai, už kurios lygias galimybes ir saviraišką jie tariamai kovoja. Moterį, kuri mylėjo mano šviesios atminties mamą, keliasdešimt metų sąžiningai dirbusią mokytoja. Buvusią viena iš tų 79 procentų“, – nurodo prezidentas.

LRT.lt primena, kad aršios diskusijos kilo po to, kai Lietuvos Davoso diskusijoje, skirtoje moterų lyderystei, pirmoji šalies ponia išsakė abejones dėl švietimo sistemos kokybės, teigdama, kad didžioji dauguma dirbančiųjų šioje srityje – moterys. D. Nausėdienė kalbėjo apie „dažnai kartojamą stereotipą“, kad, kurioje nors srityje padidinus moterų skaičių, tos srities rodikliai pagerės.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35