Lietuvoje

2020.09.24 10:01

COVID-19 toliau plinta Šiaulių ir Radviliškio gydymo įstaigose, muzikiniuose ansambliuose, sporto klube, mokyklose

atnaujinta 10.49
LRT.lt2020.09.24 10:01

Iš 138 naujų koronaviruso atvejų 93 siejami su židiniais, daugiausia jų – gydymo įstaigose, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

28 nauji atvejai siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 22 yra pacientai, keturi darbuotojai ir du antriniai kontaktai – ne darbuotojai ir ne pacientai. Iš viso, šio ryto duomenimis, židinyje užsikrėtė 102 žmonės: 59 pacientai, 36 darbuotojai ir septyni antriniai kontaktai.

Taip pat Radviliškio ligoninėje mirė pacientas, sirgęs koronavirusu, tačiau jo mirties priežastis – ne ši infekcinė liga.

Penki atvejai patvirtinti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šioje įstaigoje šiuo metu siejama 19 atvejų – 12 darbuotojų ir septyni pacientai.

Du atvejai Šiauliuose nustatyti Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotyje. Abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso šiuo metu registruoti keturi susiję atvejai.

Taip pat du atvejai praėjusią parą patvirtinti Šiaulių lopšelyje-darželyje „Kregždutė“. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – vaikas. Iš viso registruoti keturi susiję atvejai.

Dar du nauji atvejai siejami ir su protrūkiu tarp Šiaulių teisėsaugos institucijų darbuotojų. Vertinama, kad iš viso jau susiję 14 susirgimų.

Be to, Šiauliuose fiksuojamas ir naujas židinys įmonėje „Rūta“. Liga patvirtinta dviem darbuotojams ir vienam susijusiam asmeniui. Iš viso registruoti keturi COVID-19 ligos atvejai.

Šeši nauji atvejai siejami su židiniu Blinstrubiškių socialinės globos namuose, veikiančiuose Raseinių rajone. COVID-19 patvirtinta penkiems globotiniams ir vienam darbuotojui. Iš viso šiuo metu registruoti aštuoni susiję atvejai.

Trys nauji atvejai nustatyti Raseinių ligoninės darbuotojams. Iš viso registruota 17 susijusių atvejų.

Keturi atvejai Raseiniuose siejami su savivaldybe (iš viso – 15 susijusių atvejų), dar keturi – su įmone „Raseinių prekyba“ (iš viso šeši atvejai), du – su Viduklėje veikiančiu darželiu ( iš viso keturi atvejai).

Be to, registruotas naujas židinys, siejamas Raseinių choru „Šatrijos“. Tai antrasis susirgimas. Chore nustatyti 36 sąlytį turėję asmenys.

Aštuoni Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija „City dance“. Protrūkyje fiksuoti 25 susirgimai.

Dar aštuoni atvejai patvirtinti ansamblyje „Lietuva“. Iš viso registruota jau 14 susijusių atvejų. Ketvirtadienį NVSC vykdys nuotolinius mokymus ansamblio darbuotojams, taip pat pradedamas profilaktinis jų testavimas.

Du nauji atvejai Vilniaus apskrityje siejami su židiniu sporto klube „Gym Plius“. „Gym Plius“ nustatyti Kalvarijų g. 88 (8 nariai, 1 trenerė) ir Ukmergės g. 256 (4 nariai), likę 2 nariai galimai užsikrėtę kitur, 6 yra antriniai atvejai, kurie nėra „Gym Plius“ nariai ir nesilankė sporto klubuose. Su šiuo protrūkiu dabar siejama 20 susirgimų. NVSC specialistai įmonei pateikė rekomendacijas mažinti žmonių skaičių grupinėse treniruotėse arba išvis jų atsisakyti.

Kaune registruoti du susirgimai Kazio Griniaus progimnazijos mokiniams (iš viso septyni susiję atvejai) bei dviem Kauno Erudito licėjaus mokiniams.

Vienas atvejis siejamas su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas darbuotojui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso serga keturi asmenys.

Be to, 20 asmenų užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais, tačiau atvejai nepriskiriami infekcijos židiniams.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 24 asmenys.

Per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Austrijos.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė, kad per parą Lietuvoje patvirtintų naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų – 138. Pasveiko 2253 asmenys, o iš viso patvirtintų ligos atvejų – 4070.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugsėjo 24 d. 9 val. duomenimis:

Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 4070

Sergančių žmonių skaičius: 1709

Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 138

Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 89

Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 19

Pasveikusių žmonių skaičius: 2253

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 17839.

Raseinių rajono savivaldybė paskelbė, kad 27 atvejai nustatyti Raseinių rajone. Kiti atvejai tikslinami.

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 255

Šią savaitę, nuo rugsėjo 21 d. iki rugsėjo 27 d. imtinai, Švenčionių, Tauragės, Jurbarko, Raseinių, Trakų, Šiaulių, Radviliškio, Rokiškio, Mažeikių rajonų, taip pat Vilniaus ir Šiaulių miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19).

Šiose 11 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos rugsėjo 24 d. 9 val. duomenimis:

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 6613

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 744174 (iš jų – 201744 iš mobilių punktų).

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35