Lietuvoje

2015.12.30 11:41

Privalomas gyvūnų ženklinimas – jau kitąmet

ELTA2015.12.30 11:41

Nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Visi Lietuvos gyventojai, apsisprendę ženklinti ir registruoti savo augintinius, prašymus galės teikti nuo sausio 4 d.

Gyvūnų augintinių registravimo tikslas yra mažinti beglobių ir bešeimininkių kačių ir šunų populiaciją, apsaugoti visuomenę ir kitus gyvūnus nuo pavojingų gyvūnų ir jų ligų, ypač nuo pasiutligės, kurią platina katės, šunys ir šeškai, sudaryti sąlygas surasti augintinį pagal Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje įregistruotą augintinio laikytoją ir taip užtikrinti gyvūnų atsekamumą.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigė nesutinkanti su Seimo sprendimu privalomai ženklinti visus gyvūnus.

„Manau, kad privalomas ženklinimas turėtų būtų taikomas tik iš Lietuvos išvežamiems šunims, šeškams ir katėms bei pavojingiems šunims, tačiau Seimas priėmė sprendimą ženklinti visus augintinius“, – sakė V. Baltraitienė.

Nuo pirmadienio paženklintų augintinių duomenys bus kaupiami Gyvūnų augintinių registre, kurį tvarkys VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Taip pat už registrą bus atsakinga ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), kurios teritoriniai skyriai nemokamai priims augintinių savininkų prašymus įregistruoti mikroschema paženklintą gyvūną Gyvūnų augintinių registre. Registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys, savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino.

Prašymai dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo teikiami veterinarijos paslaugų teikėjams, turintiems teisę ženklinti gyvūnus augintinius. Veterinarijos paslaugų teikėjų sąrašas skelbiamas VMVT tinklalapyje.

2016 m. atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami per 4 mėnesius nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip perduodant kitam savininkui. Iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami ir registruojami iki 2017 m. balandžio 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.