Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.29 20:54

D. Raulušaitis palieka prokuratūrą

BNS 2015.12.29 20:54

Generalinei prokuratūrai pusmetį laikinai vadovavęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis palieka prokuratūrą, BNS patvirtino prokuratūros Komunikacijos skyriaus vadovė Elena Martinonienė

„Taip, galiu patvirtinti, šiandien, nuo 24 val. jis nebedirba prokuratūroje“, – BNS sakė E.Martinonienė.

Ji teigia, jog pareigas paliekantis D.Raulušaitis nurodė norintis pokyčių bei užsiminė apie planus tęsti karjerą teisinėje sistemoje.

Su D.Raulušaičiu BNS nepavyko susisiekti.

Pareigas paliekantis generalinio prokuroro pavaduotojas kolegoms antradienį išplatino laišką, kuriame dėkoja už kartu praleistus metus, „palaikymą ir kritiką“.

„Esu dėkingas kiekvienam, kuris manim tikėjo ir pasitikėjo. Man visada tai buvo be galo svarbu ir už tai aš Jums būsiu amžinai dėkingas. Dėkoju ir tiems, kurie kritikavo – Jūs padėjot pamatyti įvairių sumanymų ir procesų kitas puses. Dažnai tai saugojo nuo klaidų“, – atsisveikindamas į kolegas kreipėsi D.Raulušaitis.

Jis dėkojo ir tiems, su kuriais teigia nespėjęs pabendrauti akis į akį, tačiau sako jautęs jų buvimą ir naudojęsis jų „tyliai nuveiktų darbų rezultatais“.

D.Raulušaitis generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas eina nuo 2010-ųjų – jo kandidatūrą pasirinko tuomet generaliniu prokuroru paskirtas Darius Valys. Šių metų birželį pasibaigus D.Valio kadencijai, D.Raulušaitis Generalinei prokuratūrai vadovavo laikinai, tuo metu D.Valį paskyrė į Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareigas. Pirmąją dieną D.Valys išėjo 8 mėnesių atostogų ir yra jose iki šiol.

D.Raulušaičio kaip generalinio prokuroro pavaduotojo įgaliojimai nutrūko antradienį prisiekus naujam generaliniui prokurorui Evaldui Pašiliui.

40-ies metų D.Raulušaitis Lietuvos teisės akademijoje įgijo teisės magistro laipsnį, teisininko profesinę kvalifikaciją – Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Prokuroro karjerą jis pradėjo 1999-aisiais Vilniaus rajono apylinkės prokuratūroje, vėliau dirbo Vilniaus apygardos prokuratūroje, 2004–2010 metais Generalinės prokuratūros ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriuje kuravo ikiteisminius tyrimus, susijusius su PVM grobstymais.

Prokuratūros įstatymas numato, jog generalinio prokuroro pavaduotojų įgaliojimų trukmė yra susieta su generalinio prokuroro įgaliojimų trukme. Nutrūkus generalinio prokuroro įgaliojimams arba atleidus jį iš pareigų, pavaduotojai pareigas eina tol, kol paskiriamas kitas generalinis prokuroras.

Generalinio prokuroro pavaduotojus skiria ir atleidžia Lietuvos prezidentas generalinio prokuroro teikimu.

D. Raulušaitis sako, jog sprendimą palikti prokuratūrą brandino jau kurį laiką. Buvęs laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas sako, jog norėtų verstis teisine praktika.

„Kol kas labai konkrečių planų neturiu, pirmiausia noriu kurį laiką gerai pailsėti, o toliau galvoju, kad versiuos teisine praktika, konkrečia praktika, o kur - kol kas negaliu pasakyti. Norėčiau užsiimti ne administratoriaus, ne vadovo, o konkrečia teisine praktika“, - BNS sakė 17 metų prokuratūros sistemoje dirbęs 40-metis D. Raulušaitis.  

Jis teigė kol kas neturintis konkrečių darbo pasiūlymų.

D. Raulušaitis sakė, jog sprendimas palikti Generalinę prokuratūrą nebuvo staigus, jį prokuroras brandino ilgesnį laiką.

„Ne, tai nebuvo staigus sprendimas, apie tai pradėjau galvoti, dar baigiant kadenciją Valiui (birželį iš pareigų atleistas generalinis prokuroras Darius Valys - BNS). Turėjau daug laiko tą subrandinti, apgalvoti“, - kalbėjo D. Raulušaitis.

Anot jo, naujo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio paskyrimas jo sprendimui įtakos neturėjo: „Nesieju to su naujo generalinio prokuroro asmeniu. Buvau apsisprendęs sau jau anksčiau“.

Prokuroras teigė iki šiol dirbęs tik prokuratūros sistemoje ir nesivertęs jokia kita teisine praktika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi