Lietuvoje

2020.09.23 16:04

Skandalas Kalvarijoje: mokykla neteisėtai „prisuko“ vandens už 10 tūkst. eurų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.09.23 16:04

10 tūkst. eurų – tiek Kalvarijos gimnazijai per artimiausią savaitę reikia sumokėti už neteisėtai naudotą vandenį. Kaip sužinojo portalas LRT.lt, mokykla ne tik neteisingai nurodė vandens skaitiklių duomenis, bet rasta ir nelegali atšaka, prijungta iki skaitiklio.

Portalo LRT.lt žiniomis, už tai, kad vandens sunaudojimas mokykloje būtų apskaitomas pagal taisykles, atsakingas direktorės pavaduotojas ūkiui ir bendriesiems reikalams Edmundas Razvickas. Jis taip pat dirba Seimo nario Dainiaus Gaižausko padėjėju Marijampolės apygardoje, be to, yra ir Marijampolės savivaldybės tarybos narys, išrinktas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašu.

Kalvarijos meras sakė, kad situaciją aiškinsis, bet teigė, kad suma, kurią turi sumokėti mokykla, nėra tokia didelė, o ir keliaus iš vienos savivaldybės kišenės į kitą.

Įsileisti nepanoro

UAB „Kalvarijos komunalininko“ direktorė Erika Kasperovicz patvirtino, kad įmonė lankėsi mokykloje ir ne iš karto buvo įleista patikrinti skaitiklių, o kai galiausiai gimnazija sutiko juos įsileisti, nerado raktų ir spyną teko gręžti.

Tuomet sudarėme komisiją, nuvykau ir aš pati bei du darbuotojai. Taip pat buvome išvyti, pasakė, kad netrukdytume, kad neturi laiko, sakė, kad jį informuotume raštu.

„Pirmiausia buvo neįleistas darbuotojas. Jis pranešė, kad jo neįleidžia Kalvarijos gimnazija. Pavaduotojas ūkvedys, kuris prižiūri tuos skaitiklius, pasakė, kad jam netrukdytų ir kad neturi laiko.

Tuomet sudarėme komisiją, nuvykau ir aš pati bei du darbuotojai. Taip pat buvome išvyti, pasakė, kad netrukdytume, kad neturi laiko, sakė, kad jį informuotume raštu“, – pasakojo „Kalvarijos komunalininko“ vadovė.

Galiausiai, susisiekus su gimnazijos direktore ir jos pavaduotoja, buvo sutarta, kad „Kalvarijos komunalininko“ atstovai bus įleisti į patalpas, kur yra skaitikliai. Tiesa, ir tada nepavyko iškart įeiti, nes niekas nerado raktų nuo durų spynos.

„Reikėjo pragręžti spynas, kad įeitume į tas patalpas, kur yra vandens skaitikliai. Įėjo darbuotojai į patalpas ir užfiksavo, kad yra nelegali atšaka, ant kurios nėra skaitiklių, prieš skaitliuką. O toliau skaitiklio parodymai su rodmenimis, kuriuos teikia kas mėnesį, nesutapo, buvo virš 2000 kubų skirtumas“, – kalbėjo E. Kasperovicz.

Ji sakė, kad buvo ir dar vienas skaitiklis, kuris rodė rodmenis „į priekį“ nei buvo perduota įmonei. Skirtumas buvo 800 kubų. Anot „Kalvarijos komunalininko“ direktorės, tai, kad įmonės atstovų gimnazija neįsileido, iškart sukėlė įtarimą.

Gimnazija „Kalvarijos komunalininko“ atstovų nėra įsileidusi ir praėjusiais metais, tiesa, tuomet užteko antro apsilankymo, kad pavyktų patekti į patalpas.

E. Kasperovicz teigė, kad gimnazijai duotas terminas iki spalio 1-osios sumokėti už visą neteisėtai naudotą vandenį. Suma, kurią turi sumokėti mokykla, siekia kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų. Jeigu suma nebus sumokėta, bus taikoma atsakomybė pagal Administracinį kodeksą.

„Mokykloje šiuo metu taip pat yra pradėtas tyrimas ir, manau, kad atsakingas asmuo, kuris vienintelis žinojo, kur yra tie skaitikliai, turėtų atsakyti. Bet kaip jie nuspręs, nežinau“, – sakė „Kalvarijos komunalininko“ direktorė.

Mokykla imasi tyrimo

Pats E. Razvickas portalui LRT.lt sakė plačiau situacijos komentuoti negalintis, nes vyksta tyrimas, tik patikino, kad visą vandentiekio sistemą, kokią rado „Kalvarijos komunalininko“, jis pats rado atėjęs dirbti į mokyklą ir jokių neleistinų veiksmų nedarė.

Komisija vakar pradėjo darbą, su komunalininko specialistais apžiūrėjo situaciją. Kaip ir kas yra padaryta, pasakyti negaliu, nes dar nespėjome išsitirti.

Šiuo metu Kalvarijos gimnazijos direktorę pavaduojanti Arūnė Vaičiūnaitė-Levuškinienė portalui LRT.lt sakė, kad mokykloje yra sudaryta darbo grupė, kuri aiškinsis, kaip susiklostė tokia situacija.

„Pirmadienį gavome dokumentą iš „Kalvarijos komunalininko“, dėl to sudariau darbo komisiją, kuri aiškinasi situaciją. Paprašėme dokumentų iš „Kalvarijos komunalininko“, kokios ten yra sąskaitos. Sudaryta komisija, įtraukti atstovai ir darbuotojų, ir t.t. Komisija vakar pradėjo darbą, su komunalininko specialistais apžiūrėjo situaciją. Kaip ir kas yra padaryta, pasakyti negaliu, nes dar nespėjome išsitirti“, – kalbėjo direktorės pavaduotoja.

Ji patvirtino, kad direktorės pavaduotojas ūkio ir bendriesiems reikalams yra tas, kuris teikia skaitiklių duomenis. Gimnazija tuomet gauna sąskaitas ir jas apmoka.

Paklausta apie sumą, kurią gimnazija turi sumokėti iki spalio 1-osios, A. Vaičiūnaitė-Levuškinienė sakė, kad bet kurios mokyklos biudžetui 10 tūkst. eurų prarasti tokią sumą būtų skaudu: „Reikia išsiaiškinti pilnai, kas buvo negerai padaryta, ir likviduoti tuos pažeidimus. <...> Mums tai labai nemaža suma, kaip mokyklai, bet kuriai mokyklai, tai didelė suma. Kreipsimės į savivaldybė pagalbos tiriant šitą atvejį, prašysime pagalbos ir apmokėti šitą sąskaitą. Kai kurie klausimai yra savivaldybės priežiūros dalykai.“

Meras: aiškinsimės situaciją

Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis sulaukęs portalo LRT.lt skambučio sakė pats vos ką tik sužinojęs apie situaciją gimnazijoje ir teigė, kad ruošiasi susitikti su gimnazijos ir Kalvarijos komunalininko vadovybe.

„Šiandien dieną, dabar, yra pas mane susirinkę ir komunalininkų vadovė, ir gimnazijos vadovė. Šiandien mes aiškinamės. Žinote, pirma reikia viską išsiaiškinti, reiki viską tiksliai žinoti. Man irgi labai keista, kad tik dabar sužinojau apie tą reikalą. Kai viską žinosime, tada ir išspręsime.

O ten ne tokie dideli pinigai, aišku, iš vienos kišenės į kitą reikės perdėti savivaldybei. Reikės, tai ir spręsime tą klausimą“, – trečiadienį portalui LRT.lt komentavo Kalvarijos meras.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5