Lietuvoje

2015.12.29 17:51

E. Pašilis paskirtas generaliniu prokuroru

BNS, LRT.lt2015.12.29 17:51

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Evaldas Pašilis paskirtas generaliniu prokuroru.

Šalies vadovė Prezidentūroje antradienį priėmė naujojo generalinio prokuroro E. Pašilio priesaiką.

D. Grybauskaitės dekretu E. Pašilis į generalinio prokuroro pareigas paskirtas penkeriems metams, jam taip pat suteiktas vyriausiojo valstybinio justicijos patarėjo kvalifikacinis rangas.

Prieš tai prezidentė, pritarus Teisėjų tarybai, atleido E. Pašilį iš Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjo pareigų.

„Darbas teisme man labai brangus. Toks, kurį galiu dirbti drąsiai ir užtikrintai. Tikiuosi, ir naujame darbe greitai pajusiu tvirtą pagrindą po kojomis“, – teigė E. Pašilis Nacionalinės teismų administracijos pranešime spaudai.

Prezidentė priesaikos ceremonijoje pabrėžė, kad naujojo generalinio prokuroro laukia didelė atsakomybė ir svarbus darbas imantis esminių permainų prokuratūros sistemoje. Pasak prezidentės, prokuratūra yra uždara ir prisidengdama nepriklausomumu, iki šiol vengė didesnės atsakomybės, efektyvesnio ir labiau žmogų ginančio darbo.

„Visuomenė tikisi iš prokuratūros, kad žmonių, bendruomenės ir valstybės interesai bus apginti. Todėl labai linkiu, kad prokuratūra taptų tokia teisėsaugos institucija, kuri būtų žmonių atrama ir jų gynėja", – sakė prezidentė.

Taip pat prezidentė palinkėjo naujam vadovui ne tik didinti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, bet ir pakeisti pačių prokurorų požiūrį į save ir savo darbą, kad būtų kuo mažiau savęs gynimo, ir kuo daugiau valstybės ir žmonių interesų saugojimo.

E. Pašilis turi 15 metų teisėjo darbo patirtį, 2007–2012 metais jis vadovavo Ukmergės rajono apylinkės teismui, specializavosi baudžiamųjų bylų nagrinėjime. Prieš keletą savaičių E. Pašilis Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai buvo pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.

42 metų E. Pašilis teisininko kvalifikaciją įgijo Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete, taip pat yra dirbęs Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, Mokesčių policijos departamento prie VRM Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi.

Seimas prezidentės siūlymui generaliniu prokuroru skirti 42 metų E. Pašilį pritarė praėjusią savaitę. Anksčiau šiemet parlamentarai atmetė dvi D. Grybauskaitės teiktas kandidatūras į Generalinės prokuratūros vadovus.

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.