Lietuvoje

2020.09.22 22:21

Avarinės būklės buvęs daugiabutis Kaune vėl kelia problemų – po remonto fiksuojami įtrūkimai sienose

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.22 22:21

Kaune, Biržiškų gatvėje esančio daugiabučio gyventojams bėdos nesibaigia – priverstinai iš avarinės būklės daugiabučio iškeldinti žmonės grįžo į suremontuotus namus ir sienose vėl fiksuoja atsiradusius plyšius. Spėjama, kad deformacijos galėjo atsirasti laiku nepradėjus žadėtų pamatų tvirtinimo darbų. Namo administratorius pripažįsta, kad pamatų tvirtinimas vėluoja, nes kilo sunkumų ieškant darbų rangovo.

Dar sausį po priverstinės evakuacijos į suremontuotą daugiabutį grįžę gyventojai sijomis sutvirtintu namu ir nauja apdaila džiaugėsi neilgai. Sienose vėl atsivėrė plyšiai. Sienos įtrūko ir laiptų aikštelėse, ir butuose, deformacijos pastebimos visuose penkiuose aukštuose.

Kaune – daugiabučio gyventojų bėdos: po privestinės evakuacijos į namus grįžę ir vėl fiksuoja įtrūkimus

Daugiabučio gyventoja Laura Jackevičienė pasakoja, kad grįžus į daugiabutį kaimynai ėmė pasakoti apie pas juos įtrūkusias sienas,

„Taip neramu darosi, sakome, antro evakavimo tikrai nenorėtume išgyventi“ – sako ji.

20 butų gyventojai iš savo namų buvo priversti išsikelti pernai liepą, kai įtrūkus namo konstrukcijoms kilo grėsmė, kad gali nukristi laiptų aukštelės. Dabar vėl atsiradę plyšiai kol kas tik stebimi.

Sienas iš išorės ir vidaus sutvirtinus sijomis, statybų ekspertai dar žiemą įspėjo, kad atšilus orams turi būti tvirtinami pamatai, nes kitaip vėl gali atsirasti deformacijų. Statybininkai prie namo pasirodė tik šią savaitę. Darbus pradėjo nuo drenažo.

Tvirtinant pamatus po namu turėtų būti įkasti 47 gręžtiniai poliai, kad pastatas daugiau nebesmuktų. Namą administruojančios „Būsto valdos“ vadovas sako, kad darbai vėluoja, nes buvo sunku surasti rangovą, o atsiradę įtrūkiai kol kas grėsmės nekelia.

„Kol nepabaigti remonto darbai, įtrūkimai galimi. Pirmuoju ir antruoju etapu pastatas buvo suvaržytas, laiptai sutvirtinti, o pamatai nebuvo sustiprinti. Tai trečias etapas prasidėjo pirmadienį. Gal jeigu būtų darbai ankščiau, gal ir nebūtų tų įtrūkimu“, – tikina „Būsto valdos“ direktorius Rokas Drąsutavičius.

Už darbus 60 butų namo gyventojai jau sumokėjo apie 120 tūkstančių eurų. Nerimaujama, kad įtrūkus sienoms trečiojo darbų etapo išlaidos gali išaugti. Remonto darbai turėtų būti baigti iki lapkričio vidurio.

„Viskas ant „snarglių“, svarbu, kad tūkstančiai paimti ir dabar vėl laukiam apkasų ir kokios sumos bus“, – tikina namo gyventoja Jadvyga Čechanavičienė.

Namo avarinė būklė buvo nustatyta dar 2015-aisiais, kai pirmame aukšte esančio buto šeimininkas išardė vidinę laikančiąją sieną. Jis įpareigotas ją atstatyti. Kelių butų savininkai žadėjo kreiptis į teismą ir reikalauti, kad nuostolius atlygintų savavališką remontą name darę buto šeimininkai.

Populiariausi

Išankstinis balsavimas Lukiškių aikštėje

Lietuvoje

2020.10.24 11:35

Rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto pakartotiniame balsavime – gerokai didesnis nei 2016 metais tuomet išankstinis balsavimas vyko tik dvi dienas; atnaujinta 12.09

21