Lietuvoje

2015.12.30 02:17

Pasirašyta 56 mln. eurų vertės naujos areštinės ir komisariato Vilniuje PPP sutartis

BNS2015.12.30 02:17

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „MG valda“ įmonė „Pilies projektai“ už 55,99 mln. eurų įgyvendins naujo komisariato ir areštinės Vilniuje statybų viešosios ir privačios partnerystės projektą (PPP). Policijos departamentas ir bendrovė antradienį pasirašė tai numatančią sutartį. Planuojama, kad nauji objektai bus pastatyti per trejus metus.

„Tai istorinis momentas, kai privatus verslas investuoja į policijos infrastruktūrą. Objektai turės būti pastatyti per trejus metus. Turėsime dar daug darbo padaryti, kol projektai išvys šviesą ir pamatysime tuos pastatus – areštinę prie dabar esančio prie Vyriausiojo policijos komisariato ir I policijos komisariato pastatą, kuris išdygs prie Bendrojo pagalbos centro“, – antradienį žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Anot jo, nauji pastatai pagerins ne tik policijos darbuotojų darbo, bet ir sulaikytųjų laikymo sąlygas.

„Mes turime tragišką areštinę ir nežiūrint į tai, kad jie nusikaltėliai, jie negali būti laikomi tokiomis sąlygomis. Turime užtikrinti, kad mūsų visi pastatai atitiktų reikalavimus ne tik sulaikytiesiems, bet ir policijos darbuotojams“, – kalbėjo L. Pernavas.

Dabartinis areštinės pastatas greta Kalnų parko priklauso Pilių direkcijai, o policijos komisariato pastatas yra nuomojamas.

Generalinis komisaras neatmetė galimybės, kad policija galėtų įgyvendinti ir daugiau panašių projektų.

„Esu įsitikinęs, kad panašūs projektai galės išvysti dienos šviesą. (Šio projekto – BNS) parengiamieji darbai truko nuo 2013 metų pradžios, tai daug sąnaudų pareikalavęs darbas. Tačiau mes ir toliau vykdysime panašius projektus“, – sakė L. Pernavas.

Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis teigė, jog sutartis – gerosios praktikos pavyzdys.

„Tai tik antrasis toks valstybės masto projektas, kur sėkmingai valstybės institucija ir privatus investuotojas susiderėjo. Pirmasis – tai Palangos aplinkkelis, o dabar konkreti infrastruktūra bus kuriama policijai. Du objektai pagerins pareigūnų darbo sąlygas, sulaikytųjų laikymo sąlygas, bus sukurta papildomų darbo vietų. Tai gerosios praktikos pavyzdys iš valstybės institucijų pusės, kai neturėdami tokių projektų patirties, pareigūnai suderėjo su privataus sektoriaus atstovais. Konkurse buvo tinkama konkurencija, dalyvavo trys investuotojai. Tikiuosi, tai bus ne paskutinis toks pavyzdys“, – antradienį spaudos konferencijoje teigė A. Mačiulis.

„MG valdos“ antrinė bendrovė per trejus metus suprojektuos, pastatys ir perduos Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pastatą P. Vileišio gatvėje ir areštinę Birželio 23-iosios gatvėje ir 15 metų juos naudos bei prižiūrės.

Naujame policijos komisariato pastate bus įrengta apie 180 darbo vietų. Preliminarus bendras pastato plotas 2,71 tūkst. kv. metrų, o areštinės pastato – 5,44 tūkst. kv. metrų. Konkurso laimėtojas turės ne tik pastatyti objektą, bet ir teikti pastatų priežiūros bei administravimo, teritorijos valymo, atliekų tvarkymo, apsaugos paslaugas.

Liepą vyriausybė pritarė, kad naujos areštinės ir policijos komisariato Vilniuje statybų PPP trukmė būtų sutrumpinta 7 metais iki 18 metų, o vertė padidinta beveik 38 proc. iki 57,15 mln. eurų. Investicijų suma išaugo, per ketverius metus padidėjus statybos darbų bei medžiagų kainoms, įsigaliojus naujiems energinio naudingumo reikalavimams, patikslinus techninį pastato sprendinį.

Projekto trukmę nuspręsta trumpinti todėl, kad šiuo metu rinkoje teikiamų ilgalaikių paskolų infrastruktūros projektams maksimali trukmė neviršija 15 metų. Be to, įvertinta, kad po 15–20 metų planuojama reorganizuoti policijos įstaigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.