Lietuvoje

2020.09.22 22:41

Mokslo metams įsibėgėjant, ryškėja problemos: nepakanka skaitmeninio turinio, priemonių, o finansavimo dar laukiama

Urtė Korsakovaitė, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.22 22:41

Nuo mokslo metų pradžios praėjo beveik mėnuo, mokytojai skundžiasi, kad mokykloms dar nėra parengta pakankamai kokybiško skaitmeninio turinio ir virtualių platformų, o žadėti pinigai mokyklų vis dar nepasiekė. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad pinigai savivaldybes turėtų pasiekti spalio pradžioje.

Pamokos ant stogo – mokyklų kasdienybė prasidėjus koronavirusui. Mokytojai sako, kad vėl grįžus prie nuotolinio mokymo kaip pavasarį per karantiną, dar labiau išryškėtų neišspręstos problemos dėl skaitmeninio turinio.

„Yra labai didelė problema, iš kur gauti tekstų, grožinės literatūros tekstų. Mokytojas, jeigu dabar paplatintų tekstą, jis pažeistų autorines teises. Tai mes esame apriboti teisinių reglamentų“, – aiškina lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Mindaugas Grigaitis.

Kauno jėzuitų gimnazijos administracija sako, kad problemų yra ir dėl technologinių priemonių.

„Šita dalis yra visiškai palikta, nes, tarkime, jeigu mes norime ja naudotis, mums reikia bevielio interneto tinklo, veikiančio visoje mokyklos teritorijoje. Dėl to būtų labai gerai, jeigu lygiagrečiai būtų investuojama į visą technologinę infrastruktūrą mokyklų“, – sako gimnazijos pavaduotojas ugdymui Virgilijus Saulius.

Mokytojai: grįžus prie nuotolinio mokymo – dar labiau išryškėjo neišspręstos problemos

Gerinti padėtį pagal ateities ekonomikos DNR planą skaitmeniniam turiniui, virtualioms mokymosi platformoms, technologinei įrangai skirta 14 milijonų eurų. Taip pat nuspręsta sukurti katalogą, kuriame mokyklos galėtų pasitikrinti, ar siūlomas skaitmeninis turinys atitinka kokybės kriterijus.

Tačiau kai kurie leidėjai sako, kad nors rugsėjis jau baigiasi, katalogo nėra, o mokykloms vis dar kyla problemų įsigyjant skaitmeninį turinį.

„Gauname pakankamai daug skambučių ir užklausų, kaip čia viskas bus, bet viskas yra taip, pavadinkime, sustoję. Yra tokia tarpinė stotelė, viena vertus, žinome, kad yra Vyriausybės nutarimas, kurio pagrindu skiriama 10 eurų šiais metais, 30 eurų kitais metais, tačiau mokyklos negavę tų lėšų į savo krepšelius, jų nematydamos, jos elgiasi labai atsargiai ir sutarčių mes nesudarinėjame su nei viena mokykla“, – skaitmeninių knygų bibliotekos „Vyturys“ vadovas Arūnas Šileris.

„Dabar labai svarbu yra komunikacija, greita, instruktyvi, greitai pasiekianti mokyklas kaip tuo finansavimu, kuris skirtas mokykloms, pasinaudoti“, – pabrėžia leidyklos „Šviesa“ vadovė Milda Juonė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad katalogas bus pateiktas spalio pradžioje. Tuomet savivaldybes įprastai pasiekia ir klasės krepšelio lėšos.

„Tai yra finansiniai dalykai, reikia leidėjams lukterėti. Turi suprasti, kad čia nieko nepaskubinsi, turi būti aiškūs mokinių skaičiai, tai yra finansinė apskaita ir Vyriausybės nutarimas to reikalauja. Kiekviena savivaldybė žino, kiek vaikų ir kai kurios mokyklos įsigiję tas priemones“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Visoje šalyje daugėja mokyklų, kur vaikai dėl augančio susirgimų COVID-19 skaičiaus priversti mokytis nuotoliniu būdu. Seimas ėmėsi projekto dėl ligos išmokų tėvams už vaikų priežiūrą. Jos būtų mokamos už izoliacijoje esančius vaikus iki 8-erių, pradinukus ir neįgalius vaikus iki 21 metų, kai jie mokosi pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą. Išmokas siūloma mokėti atgaline tvarka.

Populiariausi

Išankstinis balsavimas Lukiškių aikštėje

Lietuvoje

2020.10.24 11:35

Rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto pakartotiniame balsavime – gerokai didesnis nei 2016 metais tuomet išankstinis balsavimas vyko tik dvi dienas; atnaujinta 12.09

21