Lietuvoje

2015.12.28 18:39

Premjero manymu, D. Gineikaitės atsistatydinimas – pavėluotas žingsnis

BNS 2015.12.28 18:39

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorės Daivos Gineikaitės atsistatydinimas – pavėluotas.

„Premjero nuomone, ji turėjo pati atsistatydinti iš karto po incidento, kad nebūtų metamas šešėlis institucijai. Dabar, žinoma, tai yra pavėluotas žingsnis“, – BNS teigė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Daugiau kaip prieš savaitę galbūt neblaivi avariją sukėlusi D. Gineikaitė atsistatydinimo pareiškimą įteikė pirmadienį.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė BNS sakė, jog „pagal įstatymą, po 14 dienų D. Gineikaitė bus atleidžiama“.

Ministrė pridūrė, kad tarnybinis patikrinimas dėl D. Gineikaitės nusižengimų bus tęsiamas, ir jai vis tiek gali būti pritaikytos sankcijos dėl darbo valstybės tarnyboje.

„Tarnybinis patikrinimas, pagal įstatymus, toliau tęsiamas. Jeigu priimama išvada, kad už tokius nusižengimus atleidžiama, galios nutarimas, kad asmuo trejus metus negali dirbti valstybės tarnyboje“, – sakė V. Baltraitienė.

Šiuo metu D. Gineikaitė neapmokamai atostogauja. Policija teigia, kad neblaivi D. Gineikaitė gruodžio 19 dieną Kaune sukėlė avariją. Jai alkotesteriu nustatytas vidutinis girtumas – 1,66 promilės, tačiau su alkotesterio duomenimis nesutikusi NŽT direktorė vyko atlikti papildomo kraujo tyrimo Kauno klinikinėje ligoninėje.

Vėliau Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą įtariant, kad toje ligoninėje galėjo būti bandoma nuslėpti NŽT direktorės girtumą. Tyrime ji ir keli medikai apklausti kaip specialieji liudytojai.