Lietuvoje

2020.09.22 09:55

Pavasarį Ukmergei smogęs koronavirusas grįžta į miestą: per savaitę 10 užsikrėtusiųjų, tarp jų – moksleivis

atnaujinta 10.07
LRT.lt2020.09.22 09:55

Vieni pirmųjų šalyje COVID-19 krizę išgyvenę ukmergiškiai – vėl įtemptoje situacijoje. Savivaldybės atstovai praneša, kad įsibėgėjus rugsėjui vėl fiksuojami koronavirusu užsikrėtę miesto gyventojai.

„Leidęs daugiau nei mėnesį atsipūsti, koronavirusas vėl Ukmergėje. Nuo rugsėjo 15 dienos Ukmergės gyventojams patvirtinta 10 naujų COVID-19 ligos atvejų“, – socialinėje erdvėje rašo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Anot jo, infekcija įsisuko mieste veikiančioje nedidelėje, iki dešimties darbuotojų turinčioje uždaroje akcinėje bendrovėje ir vienoje miesto gimnazijoje.

„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, rugsėjo 15-ąją COVID-19 nustatytas ukmergiškei, rugpjūčio 31 dieną grįžusiai iš Didžiosios Britanijos. Po dviejų dienų, rugsėjo 17-ąją, koronavirusas nustatytas šios moters sutuoktiniui bei jo bendradarbiui. Sekančią dieną COVID-19 patvirtintas dar vienam šios įmonės darbuotojui bei anksčiau minėtos šeimos dar vienam nariui. Dar po dienos, rugsėjo 19-ąją, COVID-19 infekcija diagnozuota dar vienam šios įmonės darbuotojo šeimos nariui, taip pat asmeniui, susijusiam su šia įmone ir dviem jo šeimos nariams. Dar po dienos virusas nustatytas kito šios įmonės darbuotojo šeimos nariui, o kitas ligos atvejis patvirtintas asmeniui, kuris turėjo kontaktų su rugsėjo 18 dieną susirgusiuoju asmeniu“, – informacija vietos bendruomenei pateikia savivaldybės atstovas.

Jo turimai duomenimis, iš visų 10-ies susirgusiųjų vienas yra vienos Ukmergės gimnazijos moksleivis. Nustatyti su juo kontaktavę 24 asmenys bei bendraklasiai izoliuoti ir nuo antradienio mokysis nuotoliniu būdu.

Savivaldybės administracijos vadovo pateikiama informacija rodo, kad Ukmergėje šiuo metu iš viso izoliuota apie 50 sąlytį su susirgusiais turėjusių asmenų.

LRT.lt primena, kad Ukmergėje situacija dėl koronaviruso šių metų pavasarį buvo viena sudėtingiausių šalyje – iš viso nedideliame miestelyje užfiksuota kelios dešimtys susirgimų, COVID-19 infekcija išplito miesto ligoninėje.

Savivaldybės administracijos vadovo duomenimis, iki rugsėjo 21 dienos Ukmergės rajone fiksuoti 106 COVID-19 ligos atvejai, iš jų 9 pasibaigė mirtimi.