Lietuvoje

2015.12.28 15:43

Prokurorai nusprendė nepradėti tyrimo dėl G. Landsbergio šeimos verslo

BNS2015.12.28 15:43

Prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl europarlamentaro ir konservatorių vadovo Gabrieliaus Landsbergio šeimos verslo ir valstybinės įmonės sutarties.

„Priimtas nutarimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, nenustačius teisės aktų pažeidimų, kurie sudaro pagrindą taikyti tokias priemones“, – BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Jonas Rinkevičius.

Į Generalinę prokuratūrą rugsėjo pabaigoje kreipėsi Seimo socialdemokratai. Seimo socialdemokratų frakcija, paprašė prokurorų ginti viešąjį interesą ir įvertinti, kaip lengvatinėmis sąlygomis G.Lansbergio sutuoktinės Austėjos Landsbergienės privačiai „Karalienės Mortos mokyklai“ buvo išnuomotos „Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausančios bendrovės „NT valda“ patalpos Vilniaus senamiestyje, Gervėčių gatvėje.

Socialdemokratai prašė prokurorų ištirti, ar „NT valdos“ vadovas Olafas Martensas „neviršijo savo įgaliojimų, nepažeidė įstatymų ir ar savo veiksmais nepadarė žalos valstybei“. Kaip nurodė Seimo socialdemokratai, bendra mokyklos komplekso statybų vertė – apie 7 mln. eurų, o lėšas projektui valstybės įmonė esą ketina skolintis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.