Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.28 15:17

Kauno klinikinės ligoninės vadovas: atsakyti už visą ligoninės personalą negaliu

Pirmadienį Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) apklaustas Kauno klinikinės ligoninės direktorius Gediminas Abeciūnas sakė galįs atsakyti už savo pavaduotojus, tačiau ne už visą personalą. 

G. Abeciūnas apklaustas po to, kai galimai neblaivi vairavusi Nacionalinės žemės tarnybos direktorė Daiva Gineikaitė sukėlė avariją ir bandė nuslėpti girtumą.

Po maždaug 20 minučių trukusios apklausos G. Abeciūnas buvo nekalbus ir spruko nuo žurnalistų. „Mano atsakomybė yra išaiškinti nusikaltimą. (…) Kol vyksta tyrimas, nieko komentuoti negalima“, – sakė G. Abeciūnas.

Jis tvirtino negalįs atsakyti į klausimą, ar jam skambino D. Gineikaitė – esą to padaryti neleidžia specialiojo liudytojo statusas. Ligoninės vadovas sakė nebuvęs pažįstamas su D. Gineikaite, tik žinojęs, kad ji anksčiau dirbo Kauno savivaldybėje.

„Blogai. (…) Teoriškai viskas priklauso nuo žmogaus, kuris atlieka tyrimą, ir šitai galėjo nutikti, kiekvienas turi žmogišką faktorių. Aš pasitikiu savo administracija, pavaduotojais, tačiau kiekvienas iš personalo kažką gali padaryti, aš negaliu apie kiekvieną pasakyti taip, kaip apie savo pavaduotojus“, – į klausimą, kaip bendrai vertina susiklosčiusią situaciją ir ar ligoninėje galėjo būti bandoma sukeisti D. Gineikaitės kraujo mėginius, atsakė G. Abeciūnas.

STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas informavo, kad G. Abeciūnas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Tai reiškia, kad dėl ligoninės vadovo nusikalstamų veikų yra įtarimų, tačiau jų neužtenka įtarimams pareikšti. „Tačiau duomenų apie galimai padarytą nusikalstamą veiką mes turime“, – akcentavo R. Golubovas.

Tyrimas atliekamas dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo siekiant nuslėpti NŽT vadovės D. Gineikaitės girtumo faktą autoįvykio metu.

Rasti du mėginiai

Kauno klinikinėje ligoninėje atlikus poėmius rasti du kraujo mėginiai.

DELFI šaltinių žiniomis, ligoninėje rasti oficialus ir nuslėptas D. Gineikaitės kraujo mėginiai.

Abiejų mėginių tyrimai jau atlikti, pirmadienį STT turi sulaukti oficialaus atsakymo. Neoficialiomis žiniomis, nuslėptajame mėginyje rasta nemažai alkoholio, kitame jo arba visai nėra, arba užfiksuotas labai menkas kiekis.

Neoficialiai STT pareigūnai prasitaria esantys įsitikinę: ši istorija negalėjo vykti be G. Abeciūno žinios.

Tuo metu G. Abeciūnas Kauno klinikinės ligoninės paskelbtame interviu pirmadienį atsiribojo nuo D. Gineikaitės teiginių apie tai, kad prieš savaitę ji avariją Kaune sukėlė visiškai blaiva. G. Abeciūnas minėtame interviu teigia visiškai pasitikintis visais savo pavaduotojais, tačiau, jo teigimu, jeigu paaiškėtų kokie nors ligoninės medikų nusižengimai, jie sulauktų „atitinkamos atsakomybės“.

„Netoleravau ir netoleruosiu korupcinių apraiškų, nes tai ne tik kenkia ligoninės reputacijai, bet ir sėja nepasitikėjimą visa sveikatos priežiūros sistema“, – komentare cituojamas G. Abeciūnas.

G. Abeciūnas tvirtina atskiru įsakymu pavedęs atlikti Vidaus medicininio audito tyrimą. „Remdamasis šio tyrimo išvadomis priimsiu ir atitinkamus sprendimus, jeigu jų reikės. Suprantama, kad sykiu atsižvelgsime ir į teisėsaugos institucijų pateiktus tyrimo duomenis, – sako G. Abeciūnas, kurį cituoja naujienų agentūra BNS.

DELFI primena, kad STT pareigūnai ikiteisminiame tyrime taip pat apklausė laikinai einantį pareigas Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėją gydytoją Artūrą Šulnių, taip pat D. Gineikaitės kraujo paėmusią medicinos seserį. Specialiuoju liudytoju byloje apklaustas ir Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Kastytis Grigonis.

Policijos teigimu, neblaivi D. Gineikaitė prieš savaitę Kaune sukėlė avariją. Jai alkotesteriu nustatytas vidutinis girtumas – 1,66 promilės, tačiau su alkotesterio duomenimis nesutikusi NŽT direktorė po pusketvirtos valandos vyko atlikti papildomo kraujo tyrimo Kauno klinikinėje ligoninėje.

D. Gineikaitė STT apklausta kaip specialioji liudytoja įtariant, kad Kauno klinikinėje ligoninėje po avarijos galėjo būti bandoma nuslėpti jos girtumą. Pareigūnai Kauno klinikinėje ligoninėje atliko dokumentų ir D. Gineikaitės kraujo mėginio poėmius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi