Lietuvoje

2020.09.21 15:10

Po patikrinimų sostinės progimnazijos valgykloje aptikta grubių pažeidimų: šaldiklyje – pasibaigusio galiojimo mėsa

Asta Martišiūtė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.09.21 15:10

Maisto ir veterinarijos tarnyba atskleidė, kad, patikrinus Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos visus tris valgyklų filialus, nustatyta ir grubių pažeidimų. Maisto atliekos, kaip ir skunde rašė virėjos, šaldomos, taip pat rasta produktų, kurių galiojimas pasibaigęs, marinuotų burokėlių ir pasibaigusio galiojimo termino mėsos. 

„Rasta 5 kilogramai jautienos, kurios galiojimas patikrinimo dieną buvo pasibaigęs“, – LRT RADIJUI sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento patarėja Daiva Ruželienė. Anot jos, mėsos vartojimo terminas buvo pasibaigęs rugsėjo 12 dieną, o tikrinimas atliktas rugsėjo 16 d.

Inspektoriai į mokyklą grįžo ir kitą dieną po patikrinimo. Kontrolinio patikrinimo metu nustatyta, kad nurodymų nesilaikyta, nebetinkami vartoti produktai nebuvo išmesti.

„Taip pat noriu pažymėti, kad jautiena, kurios vartojimo terminas jau buvo pasibaigęs ir ją uždrausta tiekti vaikų maitinimui, buvo grąžinta į šaldiklį, kuriame laikoma įprasta šaldyta mėsa. Kitaip sakant, mes radome tą mėsą kitą dieną neišmestą ir neutilizuotą, ir neparuoštą utilizacijai, o grąžintą į šaldiklį, kuriame laikomos žaliavos gaminti maisto patiekalus“, – LRT RADIJUI sakė veterinarijos tarnybos atstovė D. Ruželienė.

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijai maitinimą tiekiančios viešosios įstaigos „Bruneros“ marketingo vadovė Silva Petrikauskienė sakė, kad virėjų liudijimai juos šokiravo.

„Šitas nuskambėjęs įvykis mus šokiravo. Tie anoniminiai komentarai yra visiškai nepagrįsti, maistą gaminame, kaip ir numatyta visuose norminiuose aktuose, laikomės visų reikalavimų ir esame atviri visuomenei“, – kalbėjo S. Petrikauskienė. Apie veterinarijos tarnybos patikrinimo išvadas ji sakė nežinanti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt