captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT RADIJAS Metų žmogaus vardą skyrė vaikų svajonių pildytojams

LRT radijas 2015–ųjų Metų žmogaus vardą skiria vaikų svajonių pildytojams pusbroliams Juliui Gregorauskui ir Andriui Čepkui. Šis titulas jiems suteikiamas už sudėtingomis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdinių svajonių viešinimą bei pildymą.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Per vieną kelionę į Monblano viršūnę vyrai nubraižė svajonių fabriko kontūrus ir  jau šeštus metus leidžia sunkiai gyvenantiems vaikams patikėti, kad svajoti verta. Per tuos metus pavyko išpildyti daugiau kaip 35 000 vaikų svajones. 

Vaikų svajonės labai žemiškos – nuo šiltų batų ar paltuko iki dviračio ar Barbės namelio. Dabar Julius ir Andrius jau nebesuskaičiuoja, kiek vaikų svajonių yra išpildę, o ir pačių svajonių pildytojų, kurie prisijungia prie projekto „Vaikų svajonės“, kasmet daugėja.       

„Kadangi kartu su pusbroliu dirbome IT sektoriuje, supratome, jog technologijos padėtų geros valios žmonėms pasiekti vaikus, kuriems reikalinga pagalba. Tuo tarpu išsamesnis projekto planas susidėliojo bekopiant į aukščiausią Europos viršukalnę – Monblaną. Pasitaikė blogi orai, todėl turėjome galybę laiko pasitarti – tuo metu ir susiformavo projekto pamatai“, – pasakojo „Vaikų svajonių“ sumanytojas Julius Gregorauskas. 

Svajonės renkamos iš socialinės rizikos šeimose augančių vaikų. Pagal įstatymus, į šią grupę patenka problemų su smurtu, priklausomybėmis ar finansais turinčios šeimos. Pastarosios oficialiai įtraukiamos į savivaldybių socialinės rizikos šeimų sąrašus, todėl socialiniai darbuotojai periodiškai aplanko net ir pačius tolimiausius vienkiemius – tokiu būdu visų vaikų norai būna išgirsti. 

„Socialiniai darbuotojai stengiasi padėti, pagerinti esamą situaciją ir, bendraudami, sužino, apie ką svajoja vaikai. Pastarųjų svajonės perduodamos mums, o mes, su savanorių pagalba, jas suvedame į savo puslapį, kur jas gali pamatyti visi norintieji, – sakė J. Gregorauskas. – Tiesa, esame priklausomi nuo to, kiek svajonių socialiniams darbuotojams pavyksta surinkti ir kiek savivaldybių sutinka bendradarbiauti, nes tiesiogiai bendrauti su nepilnamečiais neturime teisės. Džiaugiamės, kad šio projekto dėka yra ne tik įgyvendinamos svajonės, bet dauguma šeimų ima bendrauti su savo geradariais ir matytis kur kas dažniau: ilgainiui mūsų tarpininkavimo nebereikia ir tai yra puiku.“ 

LRT RADIJO „Metų žmogaus“ rinkimai vyko jau dvyliktą  kartą. Pirmasis LRT RADIJO „Metų žmogus“ – Prezidentas Valdas Adamkus.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...