Pasaulyje

2020.09.20 22:26

Trumpas ir Suga aptarė „laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono viziją“

BNS2020.09.20 22:26

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį telefonu bendravo su naujuoju Japonijos ministru pirmininku Yoshihide Suga, kad pasveikintų japonų premjerą pradėjus eiti naująsias pareigas bei aptartų „laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono viziją“, kuriame vis labiau dominuoja Kinija.

„Abu lyderiai aptarė bendros laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono vizijos įgyvendinimo, tolesnio Jungtinių Valstijų ir Japonijos aljanso stiprinimo ir bendradarbiavimo vystant pasaulio ekonomiką svarbą“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Kinija yra įsitraukusi į ginčus su kaimynais (įskaitant Japoniją ir Vietnamą) dėl salų Pietų Kinijos jūroje.

Didėjanti Pekino karinė galia regione kelia nerimą jos kaimynėms, o Vašingtonas pareiškė ketinantis pasipriešinti Kinijos teritorinėms pretenzijoms.

Japonijos parlamentas trečiadienį išrinko 71 metų Y. Sugą naujuoju šalies vadovu.

Premjeras pareiškė ketinantis toliau siekti glaudžių ryšių su Vašingtonu ir stabilių santykių su Kinija ir Rusija.

Jis taip pat įsipareigojo tęsti pirmtako Shinzo Abės politiką, kurio ekonominė programa, vadinama „Abenomika“, numatė didžiules vyriausybės išlaidas, pinigų politikos švelninimus ir biurokratijos mažinimą.

Po pokalbio telefonu Y. Suga žurnalistams pranešė informavęs D. Trumpą, kad aljansas su Vašingtonu yra „kertinis taikos ir stabilumo akmuo regione“, pranešė Japonijos „Kyodo News“.

25 minutes trukusiame pokalbyje D. Trumpas ir Y. Suga taip pat kalbėjo apie padėtį Šiaurės Korėjoje.

Japonijos lyderis paprašė JAV paramos siekti grąžinti Japonijos piliečius, kurios šiaurės korėjiečiai pagrobė 8-ajame ir 9-ajeme dešimtmečiuose, pranešė „Kyodo News“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt