Lietuvoje

2020.09.20 15:44

Nausėda už visuotinį karantiną nepasisako: uždaryti gyvenimo negalima, vargu ar tai būtų efektyvu

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.09.20 15:44

Šalyje vis didėjant užsikrėtimo koronavirusu skaičiams, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad problemą reikėtų spręsti identifikuojant židinius ir veikiant juose. Anot prezidento, ekonomikos, mokslo proceso ar kitų sričių sustabdymas negalimas ir vargu ar duotų didelį efektą.

„Skaičiai iš tiesų blogėja, statistika prastėja. Deja, šiandien tai yra reiškinys, pastebimas visose valstybėse. Matau, kad šiame etape esame daug geriau pasirengę nei per pirmąją bangą. Institucijos, medikai žino, ką daryti, kaip daryti. Esame geriau apsirūpinę ir apsaugos, ir testavimo priemonėmis“, – po memorialo partizanams atidarymo Kryžkalnyje žurnalistams sakė prezidentas.

Nausėda už visuotinį karantiną nepasisako ir priduria, kad antrajai viruso bangai pasiruošėme žymiai geriau

Jo vertinimu, susiklosčius tokiai situacijai, pirmiausia derėtų kuo skubiau identifikuoti židinius, kuriuose kyla protrūkiai ir tikslingai veikti juose.

„Ką pirmiausia turime daryti, tai identifikuoti židinius, kuriuose kyla protrūkiai ir veikti selektyviai, tikslingai būtent tose vietose, kur kyla didžiausios problemos. Visiškai uždaryti gyvenimo, mokymosi proceso, sustabdyti ekonomikos mes negalime. Tai ir nepateisinama, ir, kita vertus, vargu ar tai duotų labai didelį efektą. Todėl tikrai tikiu, kad ir toliau, ir suformavus naują Vyriausybę šią problemą tikrai turėsime prioritetinę ir dirbs visos institucijos kartu“, – kalbėjo prezidentas.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35