Lietuvoje

2013.02.25 10:23

R. Paksas: „Ar dalyvausiu prezidento rinkimuose? Tai nėra sąlyga, jungiantis su Darbo partija“

Liepa Želnienė, 15min.lt2013.02.25 10:23

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas teigia, kad pasiūlymo jungtis iš Viktoro Uspaskicho sulaukė dar prieš dvejus metus. Ilgai svarstęs ir dvejojęs, skaičiavęs logiką ir pasvėręs emocijas, praėjusią savaitę jis nutarė: jungtis nori.  

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas teigia, kad pasiūlymo jungtis iš Viktoro Uspaskicho sulaukė dar prieš dvejus metus. Ilgai svarstęs ir dvejojęs, skaičiavęs logiką ir pasvėręs emocijas, praėjusią savaitę jis nutarė: jungtis nori.

Todėl dabar „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis tikras: jo nebesustabdys nei kolegų kritika, nei politologų perspėjimai dėl galimų piktų V. Uspaskicho užmačių. R. Paksas interviu savaitraščiui „15min“ sako, kad tokios šnekos tik įrodo, kad pasukta teisingu keliu.

2011 m. balandį, kaip dabar aiškėja jau kalbėdamasis su Jumis apie partijų jungtuves, V. Uspaskichas pareiškė, kad „Tvarka ir teisingumas“ yra nepatikima partija, silpniausia grandis Lietuvos partijų sistemoje. Ar Jums šie žodžiai nekelia įtarimų, kad V.Uspaskichas susijungdamas ketina tiesiog „praryti“ „Tvarkos ir teisingumo“ partiją?

Gyvenimas turi daug spalvų, turi daug kvapų, daug požiūrių, daug nuostatų. Žmonės yra skirtingi ir, jeigu vieną dieną kažkas yra pasakyta, tai nebūtinai yra visam gyvenimui. Aš manau, kad gyvenimas eina į priekį, šiandien reikia ieškoti kompromiso. Sureikšmintai žodį, pasakytą kažkokiom aplinkybėm, vertinti? Baikit, mes jau seniai to nebedarome.

Mes neskaičiuojame, ar mes stipresni, ar jie. Abi partijos turi po 17 tūkst. partijų narių, Europarlamente mes turime daugiau, jie mažiau. Savivaldybių tarybose – beveik po lygiai. Seime dabar jų daugiau.

Kažkas sako suvalgys, kažkas sako uzurpuos, pasislėps nuo teisingumo. Aš neatsimenu tokio šnekėjimo jungiantis kitoms partijoms. Jau vien tai, kad visi šneka, prognozuoja pačią liūdniausią pabaigą, reiškia kelias pasirinktas labai geras.

Aš manau, kad gimsta nauja jėga. Aš nekalbu apie politinę aritmetiką ar paprasčiausią matematiką 1+1=2, aš kalbu apie tai, kad gimsta nauja politinė jėga. Ji gali spręsti valstybės problemas su visiškai nauja jėga. Štai ko aš siekiu.

Kaip manote, ar bus įmanoma susijungusiai partijai su kone 30 tūkst. žmonių ir daugybe vidinių konfliktų vadovauti iš Briuselio? Ar dėl vadovavimo partijai ketinate grįžti į Lietuvą, atsisakyti europarlamentaro mandato?

Šiandien turėčiau būti Briuselyje, bet esu čia, nes esu ir partijos pirmininkas. Tai yra noras atlikti darbus. Šiandien esu įsitikinęs, kad europarlamentaro pozicijos sieksiu pakartotinai. Užtenks laiko ir partijai, ir Europos parlamentui.

Ar dalyvausite artimiausiuose Prezidento rinkimuose? Ar tai yra viena iš sąlygų jungiantis su „darbiečiais“?

Neturiu atsakymo. Ne, tai nėra sąlyga.

Kokių programinių „Tvarkos ir teisingumo“ nuostatų neatsisakytumėte vardan sąjungos su Darbo partija?

75-80 proc. mūsų nuostatų yra Vyriausybės programose, gal tik kiek kitaip suformuluotų. Taip pat ir „darbiečių“ pasiūlymai. Taigi mums suderinti programą nėra sudėtinga. Aš įsivaizduoju, kad sunkiau yra pasirinkti konkrečius perspektyvinius uždavinius ir tikslus. Pavyzdžiui, aš deklaruočiau laisvę verslui, kad mes patektume į dešimtuką pasaulyje pagal šį rodiklį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.