Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.25 11:29

Neskiepyti vaikai nuo kitų metų iš darželių išprašyti nebus

BNS 2015.12.25 11:29

Nuo poliomielito, tymų ir raudonukės neskiepyti vaikai nuo kitų metų iš darželių išprašyti nebus, nes tvarka galios tik iš naujo į darželius priimamiems vaikams, sako sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

„Buvusio ministro Vytenio Andriukaičio įsakyme teigiama, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigos negalės priimti neskiepytų vaikų. Ta redakcija „priimti“ reiškia priimti naujai ateinančius vaikus“, – BNS šią savaitę sakė ministrė.

Politikams šiemet nespėjus apsispręsti dėl baudų skyrimo už vaikų neskiepijimą, R.Šalaševičiūtė patvirtino, kad draudimas nuo kitų metų į darželius priimti neskiepytus vaikus įsigalios nuo sausio 1 dienos.

Ministrės inicijuotos kelių įstatymų pataisos dėl baudų iki šiol užstrigusios Vyriausybėje.

R.Šalaševičiūtė kartoja, kad Seimui priėmus šias pataisas įsakymas dėl neskiepytų vaikų nepriėmimo į darželius bus atšauktas.

„Aš labai turiu vilčių, kad iš karto po Naujų metų bus svarstomas šitas klausimas Vyriausybės posėdyje ir to įsakymo galiojimas, man taip atrodo, truks neilgai“, – sakė ji.

Paklausta, kodėl ji buvusio ministro V.Andriukaičio įsakymo galiojimą tiesiogiai sieja su priimamais sprendimais dėl baudų už vaikų neskiepijimą, R.Šalaševičiūtė tiek vieną, tiek kitą tvarką vadino „drausminančia priemone“.

Ministrė sakė, kad „dar nėra aptartas klausimas“ kokia atsakomybė gręsia ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams už neskiepytų vaikų priėmimą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo Administracinių nusižengimų kodekse numatyti administracinę vaiko atstovo atsakomybę už jo neskiepijimą. Jei per du mėnesius, atėjus laikui, tėvai ar vaiko atstovai neduotų sutikimo skiepyti  jį nuo poliomielito, tymų ir raudonukės, jie galės būti traukiami administracinėn atsakomybėn.

Pirmiausia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras taikytų įspėjimą, o pakartotinai atsisakius būtų skiriama piniginė bauda nuo 60 iki 115 eurų už kiekvieną nepaskiepijimo atvejį.

SAM siūlo, kad šie pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų liepos.

Argumentuodama iniciatyvą, ministerija teigia, kad Pasaulio sveikatos organizacija siekia likviduoti poliomielitą, tymus ir raudonukę, tam, anot SAM, būtina išlaikyti aukštas skiepijimo nuo šių ligų apimtis.

Ministerija taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje yra susidarusios sąlygos atsirasti ir plisti tymams. Be to, Lietuvoje daugėja asmenų, kurie, anot SAM, nepagrįstai atsisako skiepyti vaikus. Ministerijos duomenimis, kasmet lieka nepaskiepyti apie tūkstantis vaikų.

Šiuo metu skiepai nėra privalomi. Lietuvoje patvirtintame vaikų profilaktinio skiepijimo kalendoriuje šiuo metu įtraukta 11 skiepų – nors jie rekomenduojami ekspertų, skiepai daromi tik vaikų tėvams sutikus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi