Lietuvoje

2020.09.19 08:15

Rudeniška šiluma mėgausimės ir kitą savaitę – prognozuojama ir 25 laipsnių šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.09.19 08:15

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus sako, kad artimiausiomis dienomis orai išliks sausi ir gana saulėti, o kitą savaitę galimai sulauksime ir 25 laipsnių šilumos.

P. Starkaus teigimu, šeštadienis turėtų būti gražus, lyginant su praėjusiomis dienomis: pūs gerokai silpnesnis vakarų ir šiaurės vakarų vėjas, vyraus depastovus debesuotumas, bet bus gana šilta ir saulėta.

„Per šalį pamažu keliaus atmosferos frontas, tačiau jis daug lietaus neatneš – nežymiai palynos tik kai kur. Plūstelės šiek tiek šiltesnio oro ir įdienojus temperatūra daugelyje rajonų bus tarp 18 ir 20, o šalies pietvakariuose ir 21 laipsnis šilumos. Kiek vėsiau išliks šiaurės rytiniame rajone ir prie jūros“, – LRT RADIJUI komentuoja sinoptikas.

Panašios tendencijos išliks ir sekmadienį. P. Starkus sako, kad diena bus gana sausa, lietaus nesulauksime, tačiau perspėja apie galimas šalnas naktį.

„Sekmadienio naktis turėtų atnešti nemalonumų sodininkams. Sumažėjus debesų, nurimus vėjui temperatūra kris sparčiau. Vėsiausia numatoma šiaurinėje ir rytinėje šalies dalyse, kur temperatūra paryčiais kris iki 2–5 lapsnių šilumos, dirvos paviršiuje vietomis sulauksime šalnų iki 0 ir 3 laipsnių šalčio.

Pietvakarinėje Lietuvos dalyje išliks šilčiau – ten turėtų vyrauti apie 6–7 laipsnius, o prie jūros, kaip įprasta, bus šilčiausia – temperatūra nekris žemiau 10–12 laipsnių. Taip pat naktį, nurimus vėjui, vietomis formuosis rūkas. Rytojaus diena turėtų džiuginti saulės spinduliais, lietaus nesulauksime, vėjas nurims, bus besikeičiančios krypties, nestiprus, o temperatūra kils iki 15–19, šalies pietvakariuose ir iki 20 laipsnių“, – pažymi sinoptikas.

Tokia nakties vėsa bus trumpalaikė, tvirtina pašnekovas. Pirmadienį, anot jo, po truputį ims plūsti šiltesnis oras iš pietvakarių, todėl pirmadienio naktį šalnų nebus ir temperatūra nukris tarp 5–10 laipsnių, prie jūros bus keliais laipsniais šilčiau, o dieną sušils iki 17–22 laipsnių.

Tiek antradienį, tiek trečiadienį bus vis šilčiau, o ir naktys taps malonesnės, sako P. Starkus.

„Antradienio naktį bus tarp 7–12, trečiadienio naktį 8–13, dienomis vis laipsniu ar kitu daugiau, o trečiadienį tikimės sulaukti net 25 laipsnių šilumos. Dienos bus sausos, lietaus nenumatoma“, – teigia P. Starkus.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35