Lietuvoje

2015.12.24 21:18

Šalies vadovai ir vyskupai kviečia dalytis meile ir šiluma su artimaisiais

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.24 21:18

Sveikindami visus su šv. Kalėdomis, Lietuvos politiniai vadovai bei katalikų vyskupai kviečia visus dalytis meile, šiluma, apmąstyti svarbiausius įvykius savo gyvenime bei tikėjime.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šventiniame sveikinime kvietė visus padėkoti vieni kitiems už padarytus gerus darbus.

„Lauždami kalėdaitį raskime vienas kitam gerą žodį, pasidalinkime, įkvėpkime ir palaikykime vieni kitus. Būkime geranoriški šalia esančiam ir tiems, kuriems mūsų gerumas yra vienintelė parama ir viltis. Išklausykime ir išgirskime. Tegul šios nakties ramybė ir buvimo kartu džiaugsmas sujungia mus visus į vieną šeimą – darnią ir vieningą Lietuvą“, – linkėjo prezidentė.

Posted by Dalia Grybauskaitė on 2015 m. gruodžio 24 d.

Premjeras Algirdas Butkevičius, sveikindamas su šventėmis, dėkojo piliečiams „už sąžiningą darbą, tvirtą valią ir susitelkimą“.

„Tegul Jūsų šeimas, artimuosius supa meilė ir gaubia bendrystės jaukumas. Linkiu, kad Naujaisiais metais visus lydėtų sėkmės šypsenos. Veržlių, įdomių, dosnių ir sočių 2016 metų“, – sako premjeras.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė šventiniame vaizdo sveikinime kvietė visus išmokti priimti džiaugsmą ir padėkoti artimiesiems už kiekvieną galimybę būti kartu.

„Šv. Kalėdos yra amžinųjų vertybių – tikėjimo, vilties ir meilės liudijimas, o nuostabiausia tai, kad galime būti ne tik Kalėdų stebuklo liudytojai, bet ir patys jį sukurti brangindami šeimą, puoselėdami tradicijas, atverdami širdį dėkingumui už mūsų kasdienybės grožį ir prasmę“, – sako L. Graužinienė.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ir žmona Alma Adamkienė kiekvienam linki dvasinės stiprybės, tikėjimo ir meilės, o svarbiausia – negailėti atjautos ir mažam, ir senam.

„Švenčių dienomis turime galimybę pristabdyti savo dinamiško gyvenimo tempą. Turime galimybę atidžiau pažvelgti į artimo žmogaus akis, atidžiau įsiklausyti, artimiau pabendrauti. Nenuvertinkime šių galimybių, pasinaudokime jomis“, – linkėjo V. Adamkus.

Bendrame kreipimesi į tikinčiuosius Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas bei Vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis ragina prisiminti „ypatingus Dievo prisilietimus“, apmąstant tiek kiekvieno gyvenime įvykusius, tiek esminius katalikų tikėjimo, Jėzaus Kristaus gyvenimo įvykius.

„Gailestingumo dovanas patiriame kasdien sekdami paskui Kristų. Kai mūsų dėmesys sutelkiamas į jį – visi neramumai tampa įveikiami. Vidinės ramybės dovana kviečia mus uoliai imtis gailestingumo darbų: vienišą kaimyną aplankyti, nuliūdusį paguosti, keleivį priglausti“, – rašoma vyskupų laiške.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.