Lietuvoje

2020.09.18 21:31

Sprendimo dėl COVID-19 vakcinos pirkimo nerandančios Vyriausybės ateities politologė nemato: reikia rinktis žaislus ir keliauti iš politikos

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt, BNS2020.09.18 21:31

Prezidentūra vis atmeta premjero Sauliaus Skvernelio inicijuojamą Valstybės gynimo tarybos (VGT) susitikimą dėl koronaviruso vakcinos pirkimų. Tai, kad valdžios atstovai nesutaria dėl šio klausimo, Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė laiko vaikišku elgesiu.

Politologė nurodo, kad ginčas tarp prezidentūros ir Vyriausybės dėl VGT posėdžio įsiplieskė net dėl ne svarbiausių klausimų.

„Atrodo pats paprasčiausias dalykas, tai yra būtent sprendimas dėl vakcinos pirkimo, tapo rietenų objektu, bet ne dėl to, kad kokią vakciną (pirkti – LRT.lt), kaip tai daryti, kiek dozių, bet dėl to, kad valdžios vyrai nesusitaria dėl to ar šaukti Valstybės gynimo tarybos posėdį, ar nešaukti“, – LRT TELEVIZIJAI nurodo ji.

Rima Urbonaitė: visą savaitę valdžios vyrai mums seka pasaką

Pasak R. Urbonaitės, išlieka neaišku, kodėl Vyriausybė taip aktyviai reikalauja VGT pasitarimo, mat tai nėra jos kompetencijų srityje.

„Aš, jeigu atvirai, šiuo atveju esu linkus palaikyti prezidentūros poziciją, vien dėl paprastos priežasties – mes neišgirstame nei iš premjero, nei iš sveikatos apsaugos ministro, kuris formaliai Valstybės gynimo tarybai net nepriklauso, argumentų, kodėl būtent tokiu formatu tai turėtų būti daroma.

Nes tai yra tokia taryba, kuri labiau nubrėžia tam tikras gaires. Kodėl šiuo atveju taip turėtų būti, išlieka tokia mistika. Ir man atrodo, kad jeigu mes jau nesugebame susiorganizuoti štai tokio dalyko, tai kalbėti apie kažkokias rimtas švietimo reformas mes net nebegalime. Nes čia faktiškai visiems reikia rinktis žaislus ir keliauti iš politikos, jeigu net tokie sprendimai stringa“, – aiškina ji.

Politologė nurodo, kas šis konfliktas iliustruoja valdžios atsakomybės vengimą, neleidžiantį kurti didesnių permainų šalyje.

„Kodėl visi kratosi atsakomybės? (...) Tai iš esmės yra Vyriausybės atsakomybė. Mes pamirštame, šiandien prezidentas neturi tiek galių, kad mes turėtume jį tempti į šitą visą procesą. Iš esmės tai yra Vyriausybės kompetencija. Jums reikia darbo grupės? Po galais, sudarykite darbo grupę dėl šito. Dabar ginčytis ar skelbti tą posėdį, ar neskelbti, dar neaišku dėl ko jame būtų susitarta, tai man atrodo šiek tiek vaikiška. Tokiems sprendimams taip nesugebėti surasti išeičių ir užstrigti tame lygmenyje, kad nesusitaria žmonės ar šaukti posėdį, ar nešaukti, tai man atrodo jau čia išeina iš bet kokių sveiko proto ribų“, – pabrėžia R. Urbonaitė.

„Mums visą savaitę valdžios vyrai seka pasaką, kuri vadinasi „Kaip mes vakciną pirksim“. Ir aš bijau, kad šita pasaka, pagal tai, kaip viskas rutuliojasi, gali būti ne su laiminga pabaiga, bet gali būti su liūdna pabaiga“, – aiškina ji.

Premjerui penktadienį pareiškus, jog jis vis dar laukia prezidento Gitano Nausėdos atsakymo į jo prašymą rengti pasitarimą valstybės ir gynybos vadovų formatu, G. Nausėdos patarėjas pakartojo, kad to daryti neketinama.

Premjeras praėjusią savaitę kreipėsi į prezidentą, prašydamas surengti VGT posėdį ir priimti sprendimus, susijusius su bendru Lietuvos ir kitų ES vakcinų nuo koronaviruso infekcijos įsigijimu. Taip nuspręsta premjerui ir sveikatos apsaugos ministrui iškėlus abejonių dėl Lietuvos prisiimamų rizikų ir dėl vakcinos kūrėjų reputacijos.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10