Lietuvoje

2015.12.24 13:18

Sinoptikė apie Kūčių dieną: bus šviesu ir malonu

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.24 13:18

Kūčių diena bus graži – debesys trauksis ir vis dažniau atidengs jau išsiilgtą saulę. Beje, savaitgalį sulauksime ir sniego. Tiesa, jis, kaip teigia sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, nedžiugins, mat maišysis su lietumi. 

Pasak sinoptikės, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį vėjas siekė 15–20 metrų per sekundę greitį ir pridarė žalos gyventojams – lūžo medžiai, trūko elektros laidai.

Tačiau Kūčių rytą vėjas pradėjo rimti, o lietaus debesys pasitraukė, tad ketvirtadienis turėtų būti visai gražus. Pasak M. Kirkliauskaitės, orus lems šiaurinio anticiklono pakraštys – debesuotumas turėtų mažėti, o diena bus šviesi ir maloni. Be to, rims vėjas, kritulių nenumatoma, o sušils ir iki 10 laipsnių šilumos. Tiesa, įdienojus pradės kiek vėsti, o kai kuriuose šalies rajonuose prie kūčių stalo sėsime lauke tvyrant rūkui.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvą pasieks naujas atmosferos frontas, kuris neš daugiausiai lietaus pavidalo kritulius. Pietiniuose rajonuose naktį atšals iki vieno laipsnio šalčio, tačiau daugelyje šalies rajonų bus teigiama temperatūra. Pirmoje nakties pusėje gali formuotis šerkšnas ir plikledis, o lietus pasieks antroje nakties pusėje.

Kalėdų rytas daug kur bus lietingas ir lydimas gūsingo vėjo – penktadienį pajūryje ir Vakarinėje šalies dalyje gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę.

Šeštadienį vėjas atneš intensyvesnius kritulius: pietiniuose rajonuose iš debesų pasipils lietus, o šiaurės Lietuvoje lietus kaitaliosis ir su šlapdriba bei sniegu. Nors naktį iš penktadienio į šeštadienį vėjo gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę, tačiau dieną vėjas rims, o temperatūra laikysis tarp 1–6 laipsnių šilumos.

Sekmadienį jau visoje Lietuvoje maišysis įvairiausi krituliai – lietus, sniegas, šlapdriba. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį pūs vidutinio stiprumo vėjas, o dieną jis kažkiek sustiprės. Sinoptikė įspėja keliaujančius – naktį iš šeštadienio į sekmadienį vyraus neigiama temperatūra, o dieną ji prasidės nuo nulio laipsnių, tad daugelyje šalies rajonų bus slidu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.