Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.23 14:32

Seimas baigė rudens sesiją

BNS 2015.12.23 14:32

Seimas trečiadienį baigė eilinę rudens sesiją, svarbiausiu jos darbu Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė įvardija 2016 metų biudžeto priėmimą.

„Tai labai svarbus dokumentas ir labai džiaugiuosi, kad šis biudžetas yra socialiai orientuotas, atsigręžta į žmogų ir pagal valstybės galimybes didinama minimali alga, socialinės išmokos“, – BNS trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Ji taip pat apgailestavo, kad Seimas per rudens sesiją nespėjo priimti socialinio modelio, tikisi, kad svarstymai prasidės jau pavasario sesijos pradžioje. „Gaila, kad nespėjome socialinio modelio priimti iki sesijos pabaigos, bet komitetas yra įsipareigojęs sausio mėnesį aktyviai dirbti, tikimės, kad kovo mėnesio pirmosiomis dienomis tas paketas pateks į posėdžių salę, kad galėtume diskutuoti“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Pasak Seimo pirmininkės, Seimas į plenarinius posėdžius grįš pavasarį, nes neeilinės sesijos šiemet neplanuojama, nebent Seimo nariai savo iniciatyva dėl to surinks parašus.

Per šią sesiją Seimas, kaip numato įstatymai, patvirtino kitų metų biudžetą, pritarė trečiam prezidentės Dalios Grybauskaitės kandidatui į generalinio prokuroro pareigas – Ukmergės teismo teisėjui Evaldui Pašiliui, kai prieš tai buvo atmetęs dvi kitas kandidatūras.

Šalies vadovės siūlymu Seimas pritarė, kad iš visų siekiančiųjų aukštojo mokslo būtų reikalaujama bent vieno išlaikyto valstybinio egzamino, bet atmetė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymą septyneto balą įtvirtinti kaip gerai besimokančio studento kriterijų, leidęs tai nusistatyti kiekvienai aukštajai mokyklai, atskiroms programoms pagal jų specifiką.

Buvo patvirtintas Švietimo ir mokslo ministerijos teikimas nustatyti privalomą priešmokyklinį ugdymą šešiamečiams. Taip pat priėmė Pilietybės įstatymo pataisas, kurios leidžia užsienyje gimusiems vaikams išlaikyti Lietuvos pilietybę, jei gimdami įgyja kitą, taip pat dvigubą pilietybę galės turėti Lietuvai nusipelnę asmenys. Dar – įteisino pabėgėlių perkėlimą.

Taip pat parlamentas balsavo dėl Konstitucijos pataisos, kuri turėjo po apkaltos pašalintam „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui Rolandui Paksui atverti kelią į Seimo ir prezidento rinkimus, bet projektui priimti pritrūko balsų.

Pradėjęs svarstyti socialinį modelį, kurį sudaro darbo santykius liberalizuosiantis naujas Darbo kodeksas ir „Sodros“ pertvarką numatančių įstatymų pataisos, parlamentas jo priimti iki Kalėdų, kaip buvo žadėta, nespėjo. Į pavasario sesiją keliauja ir valstybės tarnybos reforma, kuri iš esmės keistų valdininkų atlyginimų skaičiavimą.

Seimas kasmet renkasi į dvi – rudens ir pavasario – sesijas. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 ir baigiasi gruodžio 23 dieną, pavasario analogiškai – kovo 10 ir birželio 30 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi