Lietuvoje

2020.09.17 22:27

Pasipylus siūlymams dėl gyvūnų, jų globėjai tikina: nebūtinai bausmės griežtumas pakeis situaciją

Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.17 22:27

Aptikus nelegalių gyvūnų veisyklų, Seimo nariai suskubo vieną po kitos registruoti pataisas, numatančias griežtesnes bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais, privalomą žymėjimą ir kitas. Projektų autoriai tikisi, kad didesnės baudos ar apribota galimybė įsigyti bei laikyti gyvūnus, atgrasys gyvūnų daugintojus nuo nusikalstamos veikos. Žemės ūkio ministerija kreipėsi į STT, prašydama įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos gyvūnų veisimą prižiūrinčioje Maisto ir veterinarijos tarnyboje. 

Klaipėdos „Nuaro“ globoje šiuo metu glaudžiasi dešimtys išgelbėtų gyvūnų. Ir jau pirmos džiugios akimirkos - ketvirtadienį beveik prieš dvi savaites iš žiaurių sąlygų išvaduota labradorė atsivedė net 10 šuniukų.

„Šuniukai yra sveiki, gražūs, visi panašūs į mamą. Ir vėlgi, kaip sakiau, širdelių yra pas mus 71, o dar kiek po tom širdelėm auga, mes nežinome“, – sako „Nuaro“ administratorė Gintarė Liutkuvienė.

Seime registruojamos pataisos, numatančios griežtesnes bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais

Kol gyvūnai prieglaudose pratinasi prie naujų gyvenimo sąlygų ir, jų darbuotojų džiaugsmui, jau daro pažangą vaikščiodami su pavadėliu, politikai imasi griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais. Į dienos šviesą traukiami ir nebe nauji siūlymai. Prieš dvejus metus po pateikimo buvo net pritarta bausmes griežtinti, bet Vyriausybė pateikė išvadą, – tai pertekliniai siūlymai, ir pataisos nugulė į stalčių.

„Aš siūlau Baudžiamojo kodekso atsakomybę griežtinti, tai griežtinant ir baudas ir griežtinant baudžiamąją atsakomybę dėl laisvės atėmimo ir ypač naujas dalykas, ko niekas iki šiol nesiūlė, tai žmonėms, kurie buvo teisti už žiaurų elgesį su gyvūnais, apriboti galimybę tokį gyvūną turėti ir įsigyti nuo trejų iki penkerių metų“, – sako Seimo LSDP frakcijos narys Linas Balsys.

Seimo narė Virginija Vingrienė kalba apie privalomą ženklinimą veisiamiems gyvūnams.

„Mano siūlymas yra tiesiog įtraukti privalomą ženklinimą veisiamiems gyvūnams tiek patelėms, tiek patinams, taip pat išveistiems gyvūnams, kad būtų galima sukontroliuoti gyvūnų veisimus“, – sako „valstiečių“ frakcijos Seime narė.

„Valstiečių“ lyderis sako, kad šiandien nėra kitos išeities, kaip tik griežtinti bausmes.

„Mes galim šnekėt net apie tam tikrų grupuočių veikimą, nes šunų ir kačių dauginimas tampa organizuotu aiškiai ir tų priemonių, kurias turi teisėsauga, jau nebeužtenka, o pinigai, kuriuos uždirba, tikrai yra milžiniški“, – sako Ramūnas Karbauskis.

Gyvūnų globėjai teigia, kad nebūtinai bausmės griežtumas gali situaciją pakeisti. Ir dabar už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų. Tik tokia bausmė beveik niekam nebuvo taikyta.

„Pas mūsų teisėsaugoje tokių praktinių dalykų, kad būtų nubausti, tai buvo labai labai seniai. Tai buvo Pipiras nuo tilto numestas, tai pirmas šuniukas, dėl kurio visas tas ir prasidėjo, susiję straipsniai ar baudžiami dalykai, bet patirties nėra, tai aš tikiuosi, kad mūsų teisėsauga priims ten sprendimus, kurie padės gyvūnams, kad nekentėtų“, – sako „Nuaro“ administratorė Gintarė Liutkuvienė.

Žemės ūkio ministerija ketvirtadienį kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą prašydama įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35