Lietuvoje

2015.12.23 11:34

Prezidentė ir E. Pašilis įvardijo prokuratūros prioritetus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.23 11:34

Prokuratūros prioritetu ir misija turėtų tapti žmogaus teisių, o ne savo mundurų gynyba. Taip po prezidentės Dalios Grybauskaitės ir būsimojo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio susitikimo sakė vyriausioji prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė. E. Pašilis panašius tikslus kelia ir prokuratūrai.

Trečiadienį D. Grybauskaitė su E. Pašiliu, kurio kandidatūrai į generalinio prokuroro pareigas pritarė Seimas, aptarė neatidėliotinus darbus, kurių reikia imtis norint užtikrinti efektyvią prokuratūros veiklą. Pasak prezidentūros, didinat pasitikėjimą, būtinas atsakingas ir kritiškas naujojo prokuratūros vadovo požiūris į aplaidų darbą. R. Svetikaitė teigia, kad prokuratūros sistema turi būti atnaujinta ir kad reikia pritraukti naujų profesionalų.

„Principinga ir efektyvi valstybės ir žmogaus teisių, o ne akla savo pačių munduro gynyba turi tapti prokuratūros svarbiausiu prioritetu ir misija. Tai reiškia, kad būtinas naujas ir kritiškas generalinio prokuroro požiūris į aplaidžiai dirbančius prokurorus. Būtina analizuoti, kokiu keliu eina Europa ir pasaulis, ir modernėti, įsileisti į sistemą naujų žmonių, profesionalų. Norint pakelti ikiteisminio tyrimo kokybę, reikia mokymų. Laukia atsakinga rotacija – keisis daugiau nei 50 prokuratūros sistemos vadovų“, – tvirtina R. Svetikaitė.

Su prezidente susitikęs būsimasis generalinis prokuroras E. Pašilis tarp savo darbo prioritetų įvardija prokurorų profesinį tobulėjimą ir kvalifikacijos kėlimą.

„Pagrindiniai prioritetai, be abejo, būtų profesinis prokurorų tobulėjimas. Visiškai neįsivaizduoju prokuroro karjeros, jeigu jis netobulėja profesinėje srityje. Reikia sustiprinti tiek tarptautinių, tiek Lietuvoje vykstančių mokymų tvarką. Kitas prioritetas – darbo, ikiteisminio tyrimo kokybės gerinimas ir procesinių terminų trumpinimas“, – vardija E. Pašilis.

Seimas antradienį pritarė prezidentės siūlymui skirti E. Pašilį generaliniu prokuroru. Prieš tai dvi šalies vadovės siūlytos kandidatūros buvo atmestos.